مایکروسافت به بازسازی عمده دستگاه‌ها و سرویس‌ها از طریق تمرکز بر روی ایکس‌باکس و اسکایپ می‌اندیشد

مایکروسافت مکررا به این موضوع می‌اندیشد که چگونه می‌تواند جایگاه خود را در زمینه ارائه دستگاه‌های سخت‌افزاری و سزویس‌ها بهتر کند و بتواند بیش از پیش خود را در این زمینه تثبیت نماید. «استیو بالمر» مدیرعامل مایکروسافت خط‌مشی شرکت در زمینه ارتقاء هرچه بیشتر در زمینه ارائه دستگاه‌ها و خدمات و انجام هرگونه حرکت بنیادی در این زمینه را تنها به این مشروط کرده که تمامی آن‌ها در امتداد ویندوز 8 حرکت کنند. اما این شرکت تاکنون موفق به ارائه تنها دو دستگاه تبلت سرفیس و یک دستگاه ایکس‌باکس موسوم به ایکس‌باکس وان گشته است. در ادامه با زومیت همراه باشید.

این خط‌مشی جدید قطعا وظایف زیادی را بر دوش مدیران ارشد مایکروسافت از جمله رئیس بخش سرور این شرکت یعنی «ساتیا نادلا» و رئیس اسکایپ، «تونی بیتس» و «دان ماتریک» رئیس بخش ایکس‌باکس خواهد گذاشت. هنوز مشخص نیست که این سبک مدیریت جدید چگونه قرار است بر روی بخش‌های ویندوز و ویندوز فون تاثیر بگذارد اما احتمالا این موج جدید قرار است فعلا بر روی دستگاه‌ها و سرویس‌های این شرکت تاثیر بگذارد.

مایکروسافت کنسول ایکس‌باکس وان را به عنوان یک عامل کلیدی برای اتاق‌های نشیمن کابران در نظر گرفته است. این کمپانی در طی تجدید نظر در مورد آینده ایکس‌باکس و تعریف وظایف جدید برای آن، ایکس‌باکس وان را از یک کنسول مختص بازی به یک کنسول همه کاره برای کاربر تبدیل کرده است. شایع شده که این کمپانی در حال آماده سازی نسخه 7 اینچی تبلت سرفیس است که قرار است در امور مربوط به ایکس‌باکس وان علی‌الخصوص بازی کردن به انجام وظیفه بپردازد. همچنین شایعاتی مبنی بر ساخت یک ساعت هوشمند مبتنی بر ایکس‌باکس وان به گوش می‌رسد و علاوه بر همه این‌ها احتمالا مایکروسافت قصد دارد تا یک دستگاه تلویزیون ایکس‌باکس را نیز معرفی نماید.

همانطور که در خبرهای مربوط به ایکس‌باکس وان خواندید، مایکروسافت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا کلیه دستگاه‌ها و خدمات خود از جمله سرورهای ابری و اسکایپ را هر چه بیشتر به محوریت ایکس‌باکس وان به پیش برد و آن‌ها را با یکدیگر یکپارچه سازد.

همانطور که در زومیت خواندید، مایکروسافت در خلال جلسه 1 ساعته خود، ایکس‌باکس وان را معرفی کرد و اعلام کرد که ایکس‌باکس وان تحت سیستم عامل ویندوز این شرکت کار می‌کند اما دقیقا اعلام نکرد که چه نسخه‌ای از ویندوز بر روی این کنسول قرار خواهد گرفت. به هر حال آنچه مسلم است این است که مایکروسافت سعی دارد ویندوز را کم‌کم به پشت پرده منتقل کند و دیگر از آن به عنوان بازیگر اصلی در صحنه قدرت‌نمایی استفاده نخواهد کرد.

ما نیز همانند شما بی‌صبرانه منتظریم ببینیم که آیا این استراتژی سخت‌افزاری جدید می‌تواند غول نرم‌افزاری جهان را به موفقیت‌های بیشتر برساند و جای ویندوز که اصلی‌ترین محصول این شرکت تا به امروز بوده را پر کند یا خیر؟

نظر شما در مورد تصمیمات جدید مایکروسافت چیست؟ آیا این استراتژی جدید می‌تواند به مایکروسافت در رسیدن به جایگاه بهتر کمک کند؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید