بلک بری در سه ماهه دوم 2013: عرضه 6.8 میلیون دستگاه تلفن هوشمند و ضرر 84 میلیون دلاری

بلک بری مدت‌ها است که با شرایط سخت مالی دست و پنجه نرم می‌کند؛ اما گزارش مالی سه ماهه اخیر، نشان می‌دهد که شرایط شرکت رو به بهبود است. بلک بری امروز گزارش مربوط به سه ماهه دوم سال 2013 (یا سه ماهه اول سال 2014 مالی) را منتشر کرد. از آنجایی که این اولین گزارش کمپانی کانادیی پس از معرفی تلفن‌های Z10 و Q10 است، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

درآمد بلک بری در سه ماهه دوم سال 2013 به 3.1 میلیارد دلار در مقایسه به 2.8 میلیارد دلار سال گذشته رسیده است. در آن زمان کمپانی با نام RIM شناخته می‌شد و برای کاهش هزینه‌های مجبور به اخراج صدها کارمند خود شد.

با این وجود هرچند بلک بری در این فاصله زمانی توانسته 6.8 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند و درآمد 3.1 میلیارد دلاری را به همراه داشته باشد اما این فصل مالی را نیز با 84 میلیون دلار ضرر به پایان رسانده است.

مدیرعامل بلک بری در گردهمایی امروز این شرکت، اعلام کرد که «ما هنوز در روزهای ابتدایی عرضه تلفن‌های مبتنی بر سیستم عامل بلک بری 10 هستیم» او امیدوار است که در فصل پیش رو، وضعیت فروش و درآمد شرکت بهبود یافته و سه ماهه سوم را با سود پشت سر بگذارند.

از جمله موارد ذکر شده در گزارش مالی بلک بری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش 15 درصدی درآمد و رسیدن به مبلغ 3.1 میلیارد دلار
  • افزایش فروش 30 درصدی در شمال امریکا
  • رشد 13 درصدی و عرضه 6.8 میلیون دستگاه تلفن هوشمند

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید