راهنمای انتخاب بهترین آنتی ویروس - خرداد 92

امروزه امنیت به یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران بدل شده و هر کسی که به اینترنت متصل می‌شود، حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات برایش با اهمیت‌تر می‌شود. به همین دلیل وجود یک ضد ویروس کارآمد برای هر کاربری ضروری به نظر می‌رسد.  از این پس در زومیت سعی داریم هرماه، برترین آنتی‌ویروس‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا شما هم در تصمیم‌گیری‌های خود بهتر عمل کنید. با زومیت همراه باشید.

«کدام آنتی‌ویروس را انتخاب کنم؟» این سوالی است که تقریبا هر کاربر وسایل الکترونیک امروزی حداقل یکبار از خود می‌پرسد. بسیاری از افراد واقعا نمی‌دانند که باید کدام آنتی‌ویروس را انتخاب کنند. تمامی برند‌های معتبر در دنیای امنیت نیز ادعا دارند که محصول آنان بهترین است؛ اما در اینجا قصد داریم تا با دیدگاه کارشناسانه به شما در پاسخ به سوال مطرح شده کمک کنیم. سعی داریم تمامی جنبه‌های ماجرا را پوشش دهیم از قدرت شناسایی و نابودی خطرات امنیتی گرفته تا قیمت و نحوه پشتیبانی در ایران. این ارزیابی به گونه‌ای است که 10 آنتی‌ویروس محبوب و کاربردی را بر اساس استفاده کاربران ایرانی انتخاب کرده و به ارزیابی آنان می‌پردازیم. در نهایت نیز بهترین‌ها را در قالب یک جدول به شما معرفی می‌نماییم. نحوه قرارگیری برند‌ها در جدول نیز دلیل بر برتر بودن آنتی ویروس‌ها نیست.

برای تهیه بنچمارک‌‌های آنتی ویروس‌ها در شرایط مختلف از منابع ارزشمندی همچون av-comparatives استفاده نمودیم و علاوه بر آن تقریبا تمام آنها را خودمان نیز در زومیت مورد آزمایش قرار دادیم.

راهنمای جدول:

  • +A: به معنی «عالی است». عملکرد محصول در صورت کسب این عنوان در یک بخش خاص به این معنی است که آنتی‌ویروس، کارایی  عالی را از خود نشان داده ‌است.
  • A: به معنی «خوب» است. عملکرد محصول در صورت کسب این عنوان در یک بخش خاص به این معنی است که آنتی‌ویروس، کارایی خوبی را از خود نشان داده است.
  • B: به معنی «متوسط» است. عملکرد محصول در صورت کسب این عنوان در یک بخش خاص به این معنی است که آنتی‌ویروس، کارایی متوسطی را از خود نشان داده است.
  • C:  به معنی «ضعیف» است. عملکرد محصول در صورت کسب این عنوان در یک بخش خاص به این معنی است که آنتی‌ویروس، کارایی ضعیفی را از خود نشان داده است و عملکرد آن اصلا رضایت بخش نیست.

- نرخ کشف ویروس:  به معنی قدرت آنتی‌ویروس در تشخیص ویروس و فایل‌های مخرب از بین چندین و چندهزار فایل آلوده می‌باشد. هر چه امتیاز آنتی‌ویروس در این بخش بیشتر باشد احتمال ایجاد شدن خطر برای کامپیوتر، موبایل و تبلت کمتر است.

-استفاده از منابع سیستم: یکی از معضلاتی که کاربران کامپیوتر همواره با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند کاهش چشمگیر سرعت دستگاه بعد از نصب آنتی‌ویروس می‌باشد. حال ما نیز این مولفه مهم را به ارزیابی خود اضافه نموده‌ایم تا میزان استفاده از منابع سیستم مانند پردازنده و حافظه رم توسط آنتی‌ویروس مشخص شود.

نمایندگی در ایران: یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب و خرید آنتی‌ویروس بحث پشتیبانی ‌است. چنانچه مشکلی برای آنتی ویروس پیش بیاید چکار باید کرد؟ آیا آنتی ویروسی که از آن استفاده می‌کنیم دارای نمایندگی معتبر در ایران است؟ پس وجود نمایندگی معتبر، امری مهم و البته بسیار کاربردی در انتخاب آنتی‌ویروس است.

امتیاز در AV-Comparatives: این امتیاز مربوط به وبسایت  AV-Comparatives است که مرجعی برای مقایسه و امتیازدهی به آنتی‌ویروس‌هاست. +Advanced به معنی بسیار عالی، Advanced به معنی خوب و قابل قبول و Standard به معنی متوسط می‌باشد.

نسخه موبایل و تبلت: علت قرار دادن این ستون در جدول مقایسه‌مان این بود که امروزه بسیاری از کاربران علاوه بر استفاده از کامپیوتر‌های رومیزی و لپ‌تاپ، از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز استفاده می‌کنند که از سیستم‌عامل‌هایی بهره می‌برند که بسیار پرطرفدارند. پس باید آنتی‌ویروسی را انتخاب کرد که در کنار کامپیوتر و لپ‌تاپ بتواند گوشی تلفن و تبلت ما را نیز ایمن نگهدارد. در این ستون WinPhone به معنی Windows Phone و BB RIM به معنی BlackBerry RIM همان سیستم عامل محبوب بلک‌بری می‌باشد.

نسخه موبایل و تبلتامتیاز در AV-Comparativeپشتیبانی از Linux و Mac OSXقیمتنمایندگی در ایراناستفاده از منابع سیستمنرخ کشف ویروسنام برند
Android, WinphoneAdvancedخیر75.000دارد+ACEset Smart Security 6
Android+Advancedفقط Mac OSX48.000داردC+ABitdefender Internet Security 2013
Android, WinPhone, BB RIM+Advancedبله129.300دارد+AAKaspersky Internet Security 2013
Android, BB RIMStandardخیرتحریمنداردCBMcAfee Total Protection 2013
iOS, AndroidStandardفقط Mac OSXتحریمنداردCCNorton AntiVirus 2013
AndroidAdvancedفقط Mac OSX35.000داردA+AAvira Antivirus 2013
نداردAdvancedفقط Mac OSXتحریمنداردBCAvast AntiVirus 2013
AndroidAdvancedفقط LinuxتحریمنداردCBAVG AntiVirus 2013
نداردAdvancedبله70.000داردBAPanda Internet Security 2013
نداردنامعلومخیررایگاننداردACMicrosoft Security Essentials

بهترین آنتی ویروس‌های این ماه از نگاه زومیت

هر کدام از آنتی ویروس‌های زیر را انتخاب کنید، در انتخاب خود اشتباه نکرده‌اید. همه این آنتی ویروس‌ها در مجموع معیارهای اعلام شده امتیاز قابل قبولی را بدست آورده‌اند؛ اما اگر معیار خاصی برای شما اهمیت بیشتری دارد مثلا استفاده از منابع سیستمی برایتان مهم است، از آنتی ویروس‌های ذکر شده در پایین، موردی را انتخاب کنید که در معیار موردنظرتان نیز امتیاز +A را کسب نموده باشد:

  • Avira Antivirus 2013
  • Kaspersky Internet Security 2013
  • Bitdefender Internet Security 2013

شما از چه نرم افزار ضد ویروسی استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید