10 برنامه کاربردی برای لذت بردن از دامان دشت و صحرا

زدن به دامان طبیعت و دل کندن از شهر دود گرفته لذایذ بسیار دارد. از جذب حداکثری ویتامین دی تا کسب آرامش فکری و تخلیه‌ی هیجانات درونی، همگی از مواهب این امر مفرح است. اما آیا فناوری و طبیعت نقطه‌ی مشترکی با هم دارند؟ در این مقاله می‌کوشیم برخی از ابزارهای کاربردی را برای گوشی یا تبلت شما معرفی کنیم که می‌توانید در حین طبیعت گردی از آن بهره ببرید. با زومیت همراه باشید.

MotionX GPS

قیمت: ۰.۹۹ دلار

0102

برنامه MotionX GPS مسیر شما را در حین اسکی، کوه نوردی، دویدن، قایق‌رانی و دیگر فعالیت‌ها رهگیری می‌نماید. بهترین بخش آن است که می‌توانید پیش از عزیمت نقشه‌ی محل را بر روی دستگاه خود بارگذاری نمایید و هرگونه نقشه‌ی توپوگرافی دیگری که مرتبط با آن باشد را نیز بر روی برنامه سوار کنید. بدین ترتیب در دل کوه و جنگل که خبری از پوشش شبکه‌ی موبایل نیست، می‌توانید به راحتی مسیریابی خود را انجام دهید.

برنامه MotionX GPS مخصوص سیستم عامل iOS است. برای برنامه‌ی جایگزین اندرویدی می‌توانید از برنامه‌ی Backcountry Navigator PRO GPS استفاده کنید که البته ۹.۹۹ دلار قیمت دارد. این برنامه برای کاوشگران طبیعت بسیار کاربردی است.

Peaks

قیمت: ۲.۹۹ دلار

03

برنامه‌ی Peaks ابزاری عالی  و ایده‌آلی است که از قابلیت واقعیت افزوده بهره می‌برد و به این ترتیب می‌توانید مسیرهای مربوطه را به کاربر نمایش دهد. می‌توانید دوربین گوشی خود را به سوی کوهی خاص نشانه بروید و این برنامه می‌تواند با استفاده از موقعیت‌یابی (GPS) که دارد، نام تک تک کوه‌ها را به شما نمایش دهد.

First Aid (کمک‌های اولیه)

قیمت: رایگان

01

اطلاع از کمک‌های اولیه به خصوص در طبیعت گردی، کوه‌نوردی و پیک‌نیک بسیار مهم است. شاید با اطلاع از همین موارد کوچک بتوانید جان کسی را نجات دهید. اگر مایلید تا برنامه‌ی فارسی اندرویدی آن را دریافت کنید می‌توانید سری به این پیوند بزنید.

این برنامه مخصوص اندروید است. برای مشاهده‌ی نمونه‌ی مشابه iOS از برنامه GotoAID استفاده نمایید که به دو حالت رایگان و یا با پرداخت ۴.۹۹ دلار قابل استفاده است.

Army Survival

قیمت: ۱.۹۹ دلار

0102

رفتن به پیک‌نیک و کمپ زدن به آن سادگی که تصور می‌کنید نیست، به خصوص اگر بخواهید بدون آمادگی دل به دریا بزنید. برنامه‌ی Army survival از روش‌های زنده ماندن نظامیان برداشته شده و به شما می‌آموزد که چطور پناهگاه بسازید، آتش به پا کنید یا دیگر امور روزمره‌ی زندگی را به دور از تمدن و در شرایط گوناگون انجام دهید. برای شما که یک طبیعت گرد آماتور هستید، چنین برنامه‌هایی گاه می‌تواند جان و زندگی شما را حفظ کند.

What Knot to Do

قیمت: رایگان

0102

کوه نوردی، صخره نوردی و دریانوردی بدون اطلاع از انواع گره‌ها بی‌معنی است. اگر می‌خواهید برای چنین سفرهای پرهیجانی آماده شوید بهتر است ابتدا برنامه‌ی What Knot to Do را تهیه کرده و انواع گره زدن‌ها را بیاموزید.

نمونه‌ی اندرویدی آن Knots Guide است که دارای ۹۲ گره گوناگون در ۱۰ دسته‌بندی مختلف است.

Altitude

قیمت: رایگان

0102

برنامه‌ی Altitude یک ابزار ارتفاع سنج مخصوص گوشی‌های هوشمند است که قادر به ارزیابی ارتفاع، سرعت، فاصله، زمان، مسیر حرکت، نشانی‌های فیزیکی و حداقل و حداکثر ارتفاع مسیر شماست. حتی می‌توانید نقشه‌ها و گراف‌های مربوط به مسیر خود را نیز مشاهده فرمایید.

این برنامه مخصوص اندروید است. برای استفاده از برنامه مشابه iOS به برنامه Elevation Pro با قیمت ۹۹ سنت سری بزنید؛ این برنامه قادر است با استفاده از منابع اطلاعاتی GPS یا USGS موارد درخواستی را در اختیار کاربر قرار دهد.

Chimani National Parks

قیمت: رایگان

0102

برنامه‌ی Chimani National Parks حاوی اطلاعات با ارزشی پیرامون ۵۹ پارک ملی در ایالات متحده است. کاربران می‌توانند علاوه بر کسب اطلاعات ارزشمند، داده‌هایی که از سفر خود به این مناطق کسب کرده‌اند را در شبکه‌های اجتماعی با سایرین به اشتراک بگذارند.

Charity Miles

قیمت: رایگان

0102

با استفاده از برنامه‌ی Charity Miles می‌توانید با راه رفتن، دویدن یا دوچرخه سواری برای خیریه‌های گوناگون تبلیغ کرده و برای خود کسب درآمد کنید. تنها کافی است خیریه‌ای را انتخاب کنید تا یکی از حامیان مالی مربوطه از شما حمایت کند: تا برای هر مایل دوچرخه سواری ۱۰ سنت و هر مایل پیاده روی و دویدن ۲۵ سنت بدست آورید.

Project Noah

قیمت: رایگان

0102

برنامه‌ی Project Noah که برگرفته از عبارت «شبکه‌ی موجودات زنده و زیستگاه‌ها» (Networked Organisms and Habitats) است، به شما اجازه می‌دهد علاوه بر کاوش حیات وحش، مشاهدات خود را در آن ثبت نمایید. هدف اصلی از این برنامه همانا محافظت از طبیعت و آموزش محیط زیست به افراد در همه جا است. به قول بنیان‌گذاران این برنامه، « Project Noah همان ابزاری است که اگر چارلز داروین در دنیای حاضر بود، از آن استفاده می‌کرد».

Surfline

قیمت: رایگان

0102

اقیانوس رام نشدنی و غیر قابل پیش‌بینی است؛ اما با استفاده از برنامه‌ی Surfline می‌توانید به عنوان یک موج‌سوار از اوضاع جوی و موج‌های دریا آگاهی یابید. این برنامه دارای گزارشات هواشناسی، پیش‌بینی آب و هوا و نمایش زنده‌ی ۱۴۰ ساحل امریکا است.

برنامه‌ی دلخواه شما کدام است؟ آیا از برنامه‌‌ی دیگری استفاده می‌کنید که در این فهرست نیامده است؟ خوشحال می‌شویم آن را با ما و سایر زومیتی‌ها در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید