نوکیا در حال سرمایه گذاری در یک استارتاپ ساخت دوربین‌های آرایه‌ای شبیه به لایترو است

دوربین لایترو را به خاطر دارید؟ دوربینی که این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا پس از انجام عکس‌برداری بر روی هر قسمت از تصویر که تمایل دارد تغییر فوکوس داشته باشد؟ بلومبرگ گزارش کرده که نوکیا قصد دارد در یک استارتاپ به نام Pelican Imaging سرمایه گذاری کند که در حال کار بر روی فناوری دوربین مشابه Lytro با تکنیک میدان نور است.

آن طور که تولید کننده Lytro می گوید، یک دوربین میدان نوری است و روش کار آن از اساس با دوربین‌های معمولی متفاوت است. به جای آنکه بر طراحی سنتی سنسور که در همه دوربین‌های امروزی استفاده می‌شود تکیه کند، نور را از همه جهات دریافت کرده و جهاتی که نور در هنگام عکس گرفتن طی کرده را مسیریابی می‌کند. سپس با استفاده از نرم افزار تصویر را بازسازی می‌کند. این روش این امکان را به شما می دهد تا پس از گرفتن عکس از سوژه، بتوانید برروی قسمت های مختلف تصویر فوکوس کنید. دانش پشت Lytro جدید است، فرم ظاهری آن نو است و مسلما تجربه‌ای هیجان‌انگیز را به همراه خواهد داشت.

دوربینی که استارتاپ پلیکان در حال کار بر روی آن است از یک ماژول شامل چند اپتیک تشکیل شده است. آنها تلاش می‌کنند تا محصولی خلق کنند که لنزهای سنتی را کنار می‌زند و این نوع دوربین‌ها را آنقدر فشرده می‌کند تا در تلفن‌های هوشمند جا شوند.

این فناوری از الگوریتم بسیار پیچیده‌ای بهره می‌برد که پلیکان از جمله معدود شرکت‌هایی است که توانسته استاد این فناوری شود!

هنوز دقیقا مشخص نیست که نوکیا چقدر در این استارتاپ سرمایه گذاری نموده و نمی‌دانیم که برنامه فنلاندی‌ها برای آینده این شرکت چیست!

نوکیا از سال‌ها پیش در زمینه ارائه دوربین با کیفیت در تلفن‌ها فعالیت داشته‌ است و آخرین تلاش این شرکت ارائه دوربین بی‌همتای 41 مگاپیکسلی Pureview است که در تلفن 808 این شرکت جای گرفته است. بلومبرگ در گزارش خود اعلام نموده که سرمایه گذاری نوکیا در شرکت پلیکان در راستای متمایز نمودن محصولات سری لومیا با رقبای اندرویدی و آیفون‌ها است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید