گیگابایت کامپیوتر فوق‌العاده کوچک Brix را معرفی کرد

گیگابایت در حال برگزاری تور فن آوری «ایده نو» در 14 کشور جهان از 4 قاره مختلف است. در طول برگزاری این تور، گیگابایت یکی از محصولات جدید خود با نام "Brix" را معرفی کرده است. Brix در دسته Mini-PC های بسیار کوچک قرار می گیرد و به گفته این کمپانی «تنها یک رقیب دارد». این در حالی است که برخی از کارشناسان، Brix را با توجه به مشخصات و ویژگی‌هایش، در رقابت با ZBOX nano های زوتاک می بینند. برخی دیگر رقیب آن را NUC اینتل حدس زده اند.

Brix که شاید یک سیستم مدیا سنتر یا سینمای خانگیِ بسیار کوچک باشد، بسته به بودجه کاربر، حق انتخاب 4 مدل پردازنده را خواهد داد؛ Celeron 1007U، Core i3-3227U، Core i5-3337U و Core i7-3537U. همچنین درگاه mSATA برای حافظه ذخیره سازی SSD و دو شکاف رم تا 16 گیگابایت گنجایش در آن وجود دارد.

یک درگاه USB 3.0 در جلوی Brix و یکی دیگر به همراه HDMI، mini DisplayPort و Gigabit Ethernet در پشت محصول تعبیه شده است. قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم از طریق یک کارت mini PCIe نیز در این کامپیوتر فوق‌العاده کوچک وجود دارد.

Brix از نظر کارایی و ابعاد شبیه به Mac Mini اپل است با این تفاوت که از سیستم‌عامل ویندوز پشتیبانی می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت های Brix، پشتیبانی از اتصال همزمان به دو نمایشگر برای بهره وری های حرفه ای است. احتمال می رود که بازار هدف این محصول مدارس، کاربری های شخصی و تجاری باشد. هنوز در رابطه با قیمت Brix جزییاتی منتشر نشده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید