آموزش جیلبریک دائمی iPhone 4S و iPad 2

تاکنون هیچ یک از هکر ها موفق نشده بودند iPhone 4S و iPad2 را جیلبریک کنند. ولی بالاخره این طلسم شکسته شده و اکنون همه کاربران می توانند گوشی آیفون 4S و تبلت آیپد2 خود را جیلبریک کنند. در ادامه Jailbreak هر دو دستگاه iPhone 4S و iPad 2 را آموزش می دهیم.

اگر تا به امروز منتظر جیلبرک کردن iPhone 4S و یا آیپد2 خود بودید حال انتظار به پایان رسیده است. خواندن مقاله را ادامه دهید تا روش جیلبریک دو دستگاه نام برده شده را بیاموزید. این جیلبریک توسط Chronic Development Team در قالب نرم افزار Absinthe برای شما فراهم شده است.

اگر از سایر دستگاه های Apple استفاده می کنید، با مشاهده نسخه دستگاه خود، یکی از روش های زیر را برای جیلبریک کردن انتخاب کنید.

چه کاربرانی می توانند با Absinthe دستگاه های خود را جیلبریک کنند؟

ابتدا نسخه نصب شده روی دستگاه خود را از مسیر Setting>General>About>Version مشاهده کنید. برای جیلبریک iPhone 4S یا iPad 2 باید یکی از نسخه های زیر را داشته باشید:

  • دستگاه iPhone 4S مجهز به iOS 5.0.1 یا iOS 5.0
  • دستگاه های iPad 2 مجهز به iOS 50.1

اگر ورژن دستگاه شما با آنچه در بالا ذکر شده متفاوت است، نسخه مورد نظر را از یکی از لینک های زیر دریافت کنید و دستگاه خود را آپدیت نمایید. برای آپدیت کردن گوشی خود باید مطمئن شوید که گوشی شما Unlocked Factory است و با آپدیت کردن مشکلی برای آن پیش نمی آید.

پیش از آپدیت دستگاه اپل، گوشی خود را به آیتیونز متصل نمایید و بر روی نام گوشی در ستون سمت راست کلیک راست کرده و گزینه Back up را انتخاب کنید تا از اطلاعات، تماس ها و عکس هایتان نسخه پشتیبان تهیه کنید. این نسخه پشتیبان به شما نمایش داده نمی شود و آیتیونز پس از آپدیت دستگاه، اطلاعات شما را مجددا به دستگاهتان منتقل می کند.

قدم اول

فایل فشرده Absinthe را دانلود و آن را از حالت زیپ خارج کرده و فایل موجود در آن را اجرا کنید. Absinthe تا کنون فقط برای Mac عرضه شده و نسخه مخصوص کاربران ویندوز نیز به زودی عرضه می شوند.

AbsintheGUI-1

قدم دوم

iPad2 یا آیفون 4s خود رابا استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و منتظر بمانید تا برنامه Absinthe گوشی شما را شناسایی کند.

قدم سوم

برروی دکمه جیلبرک در سمت راست کلیک کنید تا فرایندی مشابه Restore به نسخه 5.0.1 در دستگاه شما انجام شود. در این حالت عبارت Restoring in Progress بر روی دستگاه نقش می بندد. این فرایند کمی زمان بر است، نباید به گوشی خود دست بزنید.

AbsintheGUI-2

قدم چهارم

به محض اینکه دستگاه شما مجددا روشن شد، آیکون Absinthe را روی آن مشاهده می کنید. Wi-Fi دستگاهتان را روشن کنید و برنامه Absinthe را اجرا کنید. این برنامه فایل های مورد نیاز را از سایت GreenPoison دریافت کرده و سپس دستگاه شما را ریبوت می کند. بعد از روشن شدن دستگاه، آیکان زیبای Cydia را روی آیپد 2 یا آیفون 4s خود مشاهده می کنید.

AbsintheGUI-3

اگر در این مرحله با خطایی مواجه شدید نگران نباشید. سرور GreenPoison کمی شلوغ است. تنها کافی است مجددا Absinthe را باز کنید. اگر نتوانستید مجددا Absinthe را باز کنید به مسیر Setting>General>Network>VPN رفته و VPN را On کنید، این کار باعث ایجاد یک خطا شده و سپس دستگاه شما ریبوت می شود. بعد از روشن شدن دستگاه مجددا Absinthe را باز کنید تا مراحل جیلبریک کامل شود.

قدم پنجم

اکنون دستگاه شما جیلبریک شده و می توانید از تعداد زیاد برنامه های موجود برای آن استفاده کنید. اگر اطلاعات کافی در مورد گوشی آیفون جیلبریک شده و نحوه نصب برنامه های مختلف بر روی آن را ندارید، مقاله "نصب برنامه های گرانقیمت بر روی دستگاه Apple" را مطالعه کنید. برای دانلود برنامه های مختلف به App Center زومیت سری بزنید و اگر برنامه مد نظرتان در این App Center موجود نیست در بخش نظرات آن را از ما بخواهید.

منبع: Zoomit

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید