دانلود برنامه های کاربردی و گران قیمت برای دستگاه Apple از Cydia

اگر از محصولات Apple استفاده می کنید و تا کنون دستگاه iPhone، iPod یا iPad خود را Jailbreak کرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده که برنامه های فوق العاده کاربردی را روی آنها نصب کنید. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد چگونه با استفاده از Cydia و Wi-Fi ، این برنامه های گران قیمت و کاربردی را روی گوشی خود نصب کنید.

Cydia یک App  کاربردی است که تنها زمانی روی گوشی شما نصب می شود که گوشی خود را JailBreak کرده باشید. از طریق این App می توانید برنامه های Crack شده  را روی دستگاه های Apple نصب کنید.

نحوه روشن کردن Wi-Fi گوشی

برای این کار ابتدا به قسمت Setting رفته و در منوی General گزینه Network را انتخاب کنید. به قسمت Wi-Fi رفته و دکمه OFF را فشار دهید تا به ON تغییر کند. با نمایش Network ها، نام مودم خود را انتخاب کرده و اگر برای اولین بار است که از Wi-Fi گوشی استفاده می کنید باید Password وارد کنید.

اضافه کردن Source به Cydia

download-from-cydia-manage-part-1

اکنون به صفحه اصلی باز گردید و Cydia را باز کنید. گزینه Manage پایین صفحه را انتخاب کنید و سپس به قسمت Sources بروید.

در صفحه بعدی گزینه Edit بالای صفحه را انتخاب کنید. زمانی که این دکمه را انتخاب می کنید، دکمه Add سمت چپ صفحه نمایان می شود. روی آن کلیک کنید تا صفحه ای برای اضافه کردن Source باز شود.

download-from-cydia-add-sources

Source زیر را وارد کنید و کلید Add Source را فشار دهید.

http://cydia.xsellize.com

در این مرحله صفحه سیاه رنگی ظاهر می شود که نمایشگر روند نصب این Source است. ممکن است پس از نصب گوشی نیاز به Reboot شدن داشته باشد. سورس زیر را نیز به همین ترتیب اضافه کنید

http://cydia.mobile4persian.net

[div class="alert" class2="typo-icon"]تذکر: به شما توصیه می کنیم تا از صحت و درستی Source مطمئن نشدید، آن را در لیست Source هایتان اضافه نکنید. چراکه ممکن است به Cydia شما آسیب برساند.[/div]

نصب برنامه های کاربردی در Cydia

به قسمت Search سیدیا بروید و نام App هایی که ما در اینجا معرفی می کنیم را در قسمت Search وارد کنید. ممکن است برنامه ای که نام آن را وارد می کنید در Source های مختلف نمایش داده شود. ولی شما باید Source هایی را انتخاب کنید که رایگان هستند. مثلا برنامه هایی که در منبع TheBigBoss معرفی شدند معمولا رایگان نیستند.

download-from-cydia-search-many-ifile-2

به طور مثال در تصویر بالا برنامه iFile را در چند سورس مشاهده می کنید. سورسی که با رنگ آبی مشخص شده، رایگان نیست و اگر هم رایگان باشد نسخه محدود شده است. مثلا Bluetooth ندارد. بنابراین باید سایر Source ها را انتخاب کنید. اکنون زمان آن رسیده که برنامه های مورد نظر و مفیدتان را دانلود و نصب کنید.

download-from-cydia-install-before-confirm

برنامه را انتخاب کنید و دکمه Install را بزنید. در صفحه بعدی Confirm را انتخاب کنید و منتظر نصب برنامه باشید.

برنامه های پیشنهادی زومیت در Cydia

با استفاده از روشی که در مرحله قبل آموختید، برنامه های زیر را نصب کنید.

SBSetting

download-from-cydia-use-sbsetting

این App برای همه کاربران مفید و ضروری است. با نصب این App ، هر بار که دست خود را به صورت افقی روی قسمت بالای صفحه نمایش بکشید منویی باز می شود که با استفاده از آن می توانید Wi-Fi را روشن کنید، روشنایی صفحه نمایش را کم و زیاد کنید، گوشی را در حالت AirPlane قرار دهید و همه کارهایی که ضروری و لازم هستند را بدون وارد شدن به منو های اضافه انجام دهید.

بعد از نصب SBsetting آن را باز کنید. با استفاده از دکمه More در قسمت پایین آن می توانید به قسمت تنظیمات این App رفته و از طریق گزینه Hide Icons منو های مورد نظرتان را حذف کنید.

iFile

با استفاده از این برنامه می توانید فایل های مختلف در iPad را مشاهده کنید و همچنین دسته بندی قوی تری داشته باشد. iFile برای دستگاه های دیگر نظیر iPhone نیز کاربرد زیادی دارد. اگر روی دو گوشی برنامه iFile نصب شده باشد، می توانند هر فایل یا برنامه ای که بخواهند را به یکدیگر Bluetooth کنند.

در ادامه نمونه هایی از این App ها را معرفی می کنیم.

CyCorder

CyCorder فیلم برداری را با سریعترین سرعت دوربین آیفون انجام می دهد و امکانات زیادی هنگام فیلم برداری به کاربر می دهد.

iBlackList

با استفاده از برنامه iBlackList می توانید از تماس افرادی که دوست ندارید جلوگیری کنید. چرا که با دادن شماره آنها به لیست iBlackList نه تماسی از آنها مشاهده می کنید و نه SMS.

iProtect

با استفاده از برنامه iProtect می توانید روی هر قسمتی از دستگاه Apple که مد نظرتان هست، قفل بگذارید تا هیچ کس بدون اجازه شما به قسمت هایی که مد نظرتان است، دسترسی نداشته باشد.

iBlueNova

با iBlueNova می توانید File ها و عکس های خود را از طریق بلوتوث iFile به هر موبایلی بفرستید. البته این برنامه روی همه ورژن ها و گوشی ها کار نمی کند.

[div class="alert" class2="typo-icon"]تذکر: کار کردن با Cydia خیلی هم امن و مطمئن نیست. بنابراین اگر برنامه ای را نصب می کنید به فکر Remove کردن آن نباشید. چراکه امکان دارد به سایر برنامه های شما نیز آسیب برساند.[/div]

روش های یافتن برنامه های مفید در Cydia

علاوه بر برنامه هایی که در بالا معرفی شد می توانید نرم افزارهای بیشتری را نیز با استفاده از روش های زیر پیدا کنید. بعد از اضافه کردن Source ها به Cydia باید برنامه های خوب و کاربردی را بشناسید. ما در این مقاله چند برنامه را به شما معرفی می کنیم و نحوه مشاهده برنامه های جدید را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

تذکر: در این مرحله تنها نام برنامه های غیر رایگان را یادداشت کنید تا در مرحله بعدی آموزش آن را نصب کنید. ولی برنامه ها را از این قسمت نصب نکنید. چرا که معمولا رایگان نیستند و دچار دردسر می شوید.

download-from-cydia-cydia-main-page-1

راه دوم برای یافتن برنامه های کاربردی این است که به صفحه اول Cydia باز گردید و قسمت Featured را انتخاب کنید. لیستی از بهترین App های موجود در Cydia را مشاهده می کنید. برای مشاهده کاربرد هر App آن را انتخاب کنید و کمی صبر کنید تا توضیحات در قسمت پایین آن ظاهر شود.

آخرین راه برای یافتن و نصب برنامه های این است که به قسمت Cydia Store: Prodcts رفته و App های مورد نظر خود را از این قسمت بیابید.

شما چه برنامه هایی می شناسید؟ در قسمت نظرات برنامه های مفیدی که می شناسید را معرفی کنید تا سایر کاربران نیز از آن استفاده کنند.

منبع: Zoomit


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید