اپل توانست فروش Galaxy Tab سامسونگ را بصورت قانونی در اروپا متوقف کند

همانطور که می دانید دو غول فناوری یعنی اپل و سامسونگ در موارد و مناطق مختلف یکدیگر را متهم به استفاده از الگوهای ثبت شده خود کرده اند. اپل ادعا کرده بود که سامسونگ طراحی iPad و iPhone را کپی و در وسایل خود استفاده کرده است. دادگاه آلمانی که مسئول رسیدگی به شکایت اپل در اروپا بوده، حکمی بر علیه سامسونگ صادر کرده است که به موجب آن فروش Galaxy Tab 10.1 در کشورهای اتحادیه اروپا غیرقانونی خواهد بود.

در حال حاضر تنها کشور اروپایی که سامسونگ می تواند در آن تبلت 10 اینچی خود را به فروش برساند، هلند است. اپل اعلام کرده است که قصد دارد شکایت کاملا مجزایی را برعلیه سامسونگ در این کشور مطرح کند چون قوانین رقابت در هلند با آلمان متفاوت است.

اپل در شکایت خود بر علیه سامسونگ بیان می کند که سامسونگ طراحی محصولات اپل را بدون اعمال تغییرات کافی کپی کرده و در محصولات خود استفاده نموده است. اپل ادعا کرده است که حتی طرح جعبه محصولات سامسونگ از روی محصولات این شرکت کپی برداری شده اند.

یکی از مشکلاتی که برای اپل پیش خواهد آمد این است که در حال حاضر سامسونگ بسیاری از قطعات محصولات اپل را تولید می کند. سامسونگ سهم بسیار بالایی در تولید تراشه های حافظه و پردازنده های موبایل دارد و اپل از این قطعات در iPhone و iPad استفاده می کند. حال باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی بر رابطه بین این دو شرکت خواهد افتاد.

این اولین و شاید بزرگترین شکست سامسونگ باشد و به این ترتیب سامسونگ سهم قابل توجهی از بازار تبلت ها را از دست خواهد داد.

منبع: Device

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید