آموزش: ساده ترین راه برای به روز رسانی، رفع اشکال و JailBreak ابزار Apple

اگر هنوز موفق به JailBreak دستگاه Apple خود نشده اید تا بتوانید از نرم افزار های بی شمار آن لذت ببرید و یا با سرعت پایین اینترنت های ایران، نتوانسته اید گوشی خود را به روز رسانی کنید، این مقاله را مطالعه کنید. علاوه بر این اگر با نصب گوشی خود به iTunes با پیغام خطا مواجه می شوید، به شما پیشنهاد می کنیم به روشی که در ادامه عنوان کردیم عمل کنید تا مشکل گوشی خود را رفع کنید.

نیاز ها و تذکر های اولیه برای Update و Jailbreak کردن گوشی

پیش از آغاز کار، اگر قصد به روز رسانی گوشی iPhone خود را دارید، باید مطمئن باشید که گوشی شما Unlocked Factory است و با Update کردن مشکلی برای شما ایجاد نمی شود و مجددا می توانید از آن استفاده کنید. سایر دستگاه های Apple مانند iPod و iPad و ... نیاز به چک کردن برای Unlocked بودن دستگاه ندارند.

[div class="alert" class2="typo-icon"]توجه کنید با Update کردن گوشی تمام Contact ها و اطلاعات شما پاک می شود. بنابراین پیش از Update کردن از اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا BackUp تهیه کنید.[/div]

علاوه بر این شما برای Jailbreak کردن گوشی با این روش نیاز به Wi-Fi (اینترنت بی سیم) دارید.

بررسی سیستم عامل نصب شده روی دستگاه Apple

وارد قسمت Setting گوشی، تبلت یا پلیر خود شده و از منوی general گزینه About را انتخاب کنید. در قسمت Version نسخه نصب شده روی دستگاه خود را مشاهده کنید. اگر نسخه 4.3 روی دستگاه شما نصب شده نیاز به دانلود این ورژن ندارید.

ولی اگر نسخه های دیگر روی دستگاه شما نصب شده است؛ با توجه به دستگاه Apple خود، ورژن 4.3 را دانلود کنید. اگر احتمال می دهید که اینترنت شما در حین دانلود قطع می شود از Download Manager استفاده کنید. اگر Download Manager خوب یا رایگانی نمی شناسید، می توانید از FlashGet استفاده کنید.

نسخه 4.3 مخصوص دستگاه خود را نیز از یکی از لینک های زیر دریافت بفرمایید.

{gallery}iphone/3:400:250{/gallery}

بعد از دانلود نسخه 4.3، ابتدا دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید. در منوی سمت چپ روی نام خود کلیک کنید. در صفحه ای که در سمت راست مشاهده می کنید، دو دکمه Update و Restore وجود دارد.

کلید Shift روی صفحه کلید را نگه داشته و دکمه Restore را فشار دهید. در صفحه ای که باز شده به دنبال نسخه دانلود شده 4.3 بگیردید و روی آن کلید کرده و دکمه Open را کلیک کنید.

اکنون نسخه دانلود شده روی گوشی نصب می شود.

اگر نتوانستید این نسخه را با این روش روی گوشی خود نصب کنید و با خطا یا Error مواجه شدید، باید گوشی خود را با حالت Recovery Mode که در ادامه توضیح دادیم بالا بیاورید.

بالا آوردن گوشی در حالت Recovery Mode

گوشی خود را خاموش کنید و کابل را از گوشی خود جدا کنید ولی سر دیگر آن را از پورت USB کامپیوتر جدا نکنید.

پس از خاموش شدن گوشی، دکمه Home را نگه دارید و کابل را به گوشی خود متصل کنید. اکنون باید تصویر زیر را روی گوشی مشاهده کنید، این تصویر نشان دهنده حالت Recovery Mode گوشی است. iTunes نیز گوشی شما را شناخته اجازه نصب ورژن جدید را به شما می دهد.

update-to-4-3-3-by-restore-2

مجددا مانند اولین تصویر آموزشی، با نگه داشتن کلید Shift ، دکمه Restore را کلیک کنید و ورژن 4.3 را از مسیر مربوطه انتخاب کنید تا روی دستگاه شما نصب شود. اکنون ورژن جدید نصب شده روی دستگاه شما ، 4.3 است.

JailBreak دستگاه Apple با ورژن 4.3

Jailbreakme یک سرویس جدید مبتنی بر مرورگر است که به وسیله آن می توانید دستگاه Apple خود را به سادگی Jailbreak کنید. تنها کافی است با استفاده از Wi-Fi به اینترنت متصل شده و مرورگر Safari را باز نموده و سپس به سایت jailbreakme مراجعه کنید و روی عبارت Free که در اولین عکس این مقاله هم نشان داده شده، کلیک کنید.

اگر نسخه دستگاه Apple شما به وسیله این سرویس قابل JailBreak کردن باشد، در صفحه اول آن عبارت مربوط به گوشی خود را مشاهده می کنید. ولی اگر دستگاه شما توسط این سرویس پشتیبانی نشود عبارت: Not Support on your device را روی دستگاه مشاهده می کنید.

اگر گوشی خود به درستی Jailbreak کنید، برنامه Cydia روی دستگاه شما نصب می شود.

اکنون وقت آن رسیده تا برنامه های گران قیمت و کاربردی را روی گوشی خود نصب کنید. شما می توانید برنامه های مورد نیاز خود را از قسمت http://www.zoomit.ir/app یا از منابع معتبر دیگر دانلود کرده و از طریق iTunes روی گوشی خود بریزید.

در مقاله بعدی، آموزش نصب برنامه روی گوشی را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

منبع: Zoomit

{gallery}iphone/3:400:250{/gallery}

زومیت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید