آیا امکان مکالمه ویدیویی به Facebook اضافه خواهد شد؟

FaceBook قرار است تا هفته دیگر به کاربرانش خبر خوبی بدهد. از آنجایی که فیس بوک همکاری خود را با Skype آغاز کرده، شایعات زیادی مبنی بر ایجاد قابلیت Video Chat یا مکالمه ویدئویی رایگان برای کاربران Facebook ، وجود دارد.علاوه بر این ممکن است خبر خوب فیس بوک مربوط به نرم افزار جدید این شبکه اجتماعی برای iPad باشد. در ادامه در مورد این دو پروژه که Facebook در حال طراحی و تولید آنهاست اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شایعات حاکی از این است که کاربرانی که با iPad خود به Facebook وصل می شوند به زودی می توانند بازی های این شبکه اجتماعی را روی تبلت خود اجرا کنند.

شایعه دیگری که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده، این است که Facebook در حال همکاری با Skype است تا بتواند قابلیت مکالمه ویدئویی از طریق صفحه فیس بوک را به کاربرانش هدیه کند.

حتما این خبر را هم شنیده اید که مایکروسافت اخیرا Skype را خریداری کرده است. روابط کمی پیچیده شد! در واقع Facebook قرار است با همکاری Microsoft ، امکان جدیدی را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

مایکروسافت پس از سرمایه گذاری 240$ میلیون دلاری که در سال 2007 روی سایت Facebook انجام داد، اکنون صاحب 3% از وب سایت FaceBook است.

Tech Crunch از زبان یک منبع موثق اعلام کرده که هفته آینده فیس بوک محصول جدید خود که مربوط به قابلیت Video Chat در مرورگر است را رونمایی می کند. این محصول با همکاری Skype ساخته خواهد شد.

با توجه به اطلاعیه گوگل در مورد شبکه اجتماعی اش یعنی Google+ و قابلیت Video Chat در آن سایت، احتمال می رود Facebook احساس خطر کرده باشد و قبل از بازگشایی سایت Google+ ،قابلیت جدیدش را به کاربران ارائه دهد تا هیچ یک از 750 میلیون کاربر این سایت به دلیل نبود Video Chat از Facebook به Google+ کوچ نکنند.

منبع: Thenextweb

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات