Chrome فاصله خود را با IE و Firefox کم کرد

اولین باری که گوگل مرورگر Chrome را با رابط کاربری بسیار ساده و بدون هیچ افزونه ایی معرفی کرد کمتر کسی تصور می کرد Chrome به این اندازه محبوب شود. اما امروز، رشد کاربران Google Chrome از تمام مرورگرها بیشتر است و مرورگرهای دیگر از روش تولید و امکانات این مرورگر تقلید می کنند. براساس آمار منتشر شده توسط Net Application، رشد Chrome ادامه دارد و در حال جذب کاربران Firefox و Internet Explorer است.

براساس گزارش Net Application مرورگر Google Chrome در ماه ژوئن (ماه گذشته) 13.11 درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است. Chrome در ماه May حدود 11.94 درصد سهم داشته است. آمارها نشان می دهد. سهم Chrome از July 2009 تا به امروز همواره رو به افزایش بوده است.

[div class="notice" class2="typo-icon"]10 دلیل برای مهاجرت به Google Chrome[/div]

chrome_quota

این در حالی است که سهم مرورگر Firefox در ماه ژوئن حدود 21.67 درصد بوده است که نسبت به ماه May کاهش داشته است. Firefox در ماه May حدود 21.71 درصد و در ماه نوامبر 2009 حدود 24.72 درصد سهم داشته است. Google Chrome در همین زمان تنها 2.59 درصد سهم داشت.

[div class="notice" class2="typo-icon"]10 دلیل برای مهاجرت به فایرفاکس 5[/div]

Internet Explorer مایکروسافت نیز در حال حاضر 53.68 درصد بازار مرورگرها را در دست دارد و نسبت به سهم 54.72 آن در ماه می و 55.11 درصدی در ماه آپریل همواره رو به کاهش بوده است. Interne Explorer در سال 2009 بیش از 67.68 درصد بازار مرورگرها را در دست داشت.

به نظر می رسد محبوبیت مرورگر گوگل روز به روز رو به افزایش است.

منبع: Maximum PC

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید