مانیتور 3 بعدی بدون نیاز به عینک LG D2000، حرکت چشم ها را دنبال می کند

ال جی در روز گذشته از مانیتور 20 اینچ جدید خود با نام D2000 پرده برداری کرد. این مانیتور سه بعدی قادر است تصاویر 3D را بدون نیاز به عینک نمایش دهد و برای تنظیم عمق و زاویه تصویر، حرکت چشم های کاربر را دنبال کرده و تصاویر سه بعدی را در زاویه های دید مختلف نمایش می دهد.

ال جی برای نمایش تصاویر سه بعدی پایدار در زاوایای دید مختلف، از فناوری دنبال کردن حرکت چشم استفاده کرده است. مانیتور سه بعدی D2000 تصاویر سه بعدی را در زاویای مختلف و براساس حرکت چشم های ببیننده نمایش می دهد. یک سنسور خاص در بالای مانیتور قرار داده شده که حرکت چشم ها را تشخیص داده و براساس موقعیت قرار گرفتن کاربر نسبت به مانیتور تصاویر سه بعدی را نمایش می دهد. استفاده از این فناوری به این معناست که تنها یک کاربر بصورت همزمان می تواند تصاویر سه بعدی را در این مانیتور مشاهده کند.

البته ال جی اولین شرکتی نیست که از این فناوری برای پخش تصاویر سه بعدی استفاده می کند توشیبا پیش از ال جی این فناوری را در نوت بوک های مخصوص بازی خود (Qosmio F750) بکاربرده بود.

مانیتور D2000  ال جی از نوع LED-Backlit می باشد و قادر است تصاویر دو بعدی را به سه بعدی تبدیل کند البته این قابلیت نیز پیش تر در نوت بوک های Alienware M17x و یا Qosmio F770 توشیا معرفی شده بود اما این دو لپ تاپ برای پخش تصاویر سه بعدی از فناوری Active Shutter استفاده می کنند و برای مشاهده سه بعدی می بایست از عینک استفاده کنید.

مانیتور D2000 تا کمتر از یک ماه دیگر وارد بازار کره جنوبی می شود و ممکن است کمی بعد نیز وارد بازار کشور شود. هنوز قیمت این مانیتور اعلام نشده است.

منبع: CNET

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید