بازدید گوگل به یک میلیارد نفر در ماه رسید

گوگل اولین کمپانی اینترنتی است که موفق به جذب یک میلیارد مخاطب در ماه شده است براساس گزارش های اعلام شده توسط ComScore که در روزنامه Wall Street منتشر شده گوگل در ماه گذشته (May 2011) به رکورد یک میلیارد بازدیدکننده رسیده است. تعداد بازدیدکننده های گوگل در ماه می نسبت به ماه پیش 8.4% افزایش یافته است. در ادامه جزئیات بیشتر در این رابطه و دو رقیب اصلی گوگل یعنی مایکروسافت و فیس بوک را مشاهده خواهید کرد.

تعداد بازدیدکنندگان گوگل در ماه می، 8.4 درصد افزایش یافته و به بیش از یک میلیارد نفر رسیده است این در حالی است که بازدیدکنندگاه مایکروسافت نیز، رشد 15% داشته و به 905 میلیون نفر رسیده اند رتبه سوم بیشترین مخاطب نیز به فیس بوک تعلق دارد. این شبکه اجتماعی با رشد 30% در ماه می حدود 714 میلیون بازدید کننده داشته است.

در سال 2006 که ComScore تازه شروع به جمع آوری آمار و اطلاعات اینچنینی کرده بود تعداد بازدیدکنندگان گوگل در یک ماه را حدود 496 میلیون نفر اعلام کرده بود و این در حالی بود که تعداد بازدیدکنندگان MSN مایکروسافت حدود 539 میلیون نفر اعلام شده بود یعنی در سال 2006 تعداد بازدیدکنندگان MSN بیشتر از گوگل اعلام بوده است.

مشخصا این آمار نشان دهنده پیروزی گوگل بر فیس بوک نیست چون کاربران فیس بوک در مقایسه با دیگر وب سایت های جهان از جمله گوگل، زمان بسیار بیشتری را در این شبکه اجتماعی صرف می کنند. کاربران فیس بوک در ماه می حدود 250 میلیون دقیقه در این شبکه اجتماعی بوده اند ولی کاربران گوگل حدود 200 میلیون دقیقه و کاربران مایکروسافت حدود 204 میلیون دقیقه در این دو وب سایت زمان صرف کرده اند.

اما در نهایت افزایش 8.4 درصدی تعداد بازدید کننده موتور جستجوی گوگل خبر خوبی برای این شرکت است چون در آمد حاصل از تبلیغات محتوا در نتایج جستجو افزایش می یابد و درآمد این شرکت نیز متقابلا رو به افزایش خواهد بود.

منبع: ZD Net

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید