بسیاری از وب سایت های دولتی مالزی هک شد

کمیسیون ارتباطات و مولتی مدیای مالزی اعلام کرد که در روز چهارشنبه، 51 سایت دولتی این کشور مورد حمله هکرها قرار گرفته و آسیب دیدند. 41 مورد از وب سایت های دولتی مالزی به شدت آسیب دیده اند و از سطوح مختلف مورد حمله قرار گرفته اند. این کمیته همچنین اعلام کرده است که هویت هنوز هکرها مشخص نشده است. این حملات در راستای تصمیم دولت مالزی به مسدود کردن 10 وب سایت به اشتراگ گذاری فایل صورت گرفته است.

برخی از وب سایت های هک شده به سرعت به حالت عادی برگشته و اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرده اند اکثر وب سایت های هک شده از روش DDoS مورد حمله قرار گرفته اند و در واقع هک نشده اند و تنها وب سرورهای آن ها برای مدتی از کارافتاده است.

حمله های DDoS باعث می شوند یک وب سایت برای مدتی نتواند به کاربران خود سرویس دهد و در واقع این نوع حمله معادل استفاده چندین هزار نفر از یک وب سایت عمل می کند و در خواست های مکرری را به سرور ارسال می کند و در نتیجه موجب ترافیک شدید در سرور شده و به دلیل فشار شدید به منابع سخت افزاری سرور، آن را از کار می اندازد.

کمیسیون ارتباطات و چندرسانه ایی مالزی اعلام کرده است که ما انتظار داریم که وب سایت های حمله شده به زودی به حالت عادی برگردند. این کمیسیون همچنین اعلام کرده است که از مردم عادی انتظار داریم دولت را از هر گونه اطلاعات در رابطه با هکرها مطلع سازند تا مانع حملات آینده آنها شویم.

براساس گزارش های اعلام شده و مطالبی که در انجمن های مختلف اینترنتی مطرح شده است حمله هکرها به سایت های دولتی مالزی به دلیل تصمیم دولت این کشور به مسدود کردن 10 وب سایت محتوای "فایل ها و نرم افزارهای ناقص قانون کپی رایت" صورت گرفته است. هکرهای بی نام و نشان باقی مردم را نیز به عملیات های اینچنینی بر علیه دولت تشویق کرده اند تا دولت تصمیم خود برای مسدود کردن وب سایت های مسدود شده را لغو کند.

منبع: PC World

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید