سامسونگ، نمایشگر انعطاف پذیر AMOLED را عرضه می کند

نمایشگرهای انعطاف پذیر که پیش تر نیز نمونه های اولیه آنها در نمایشگاه های مختلف به نمایش گذاشته شدند، بسیار باریک بوده و به راحتی خم و راست می شوند. سامسونگ اعلام کرده که زودتر از رقبای خود قصد دارد نمایشگرهای انعطاف پذیر AMOLED را وارد بازار کند. براساس گزارشات اعلام شده، محصولات مجهز به صفحه های نمایش انعطاف پذیر در نیمه دوم سال 2012 وارد بازار می شوند.

سامسونگ قرار است تلفن های هوشمند، ساعت های مچی و محصولات دیگر را با نمایشگر انعطاف پذیر تولید کند. سامسونگ برای تولید این نمایشگرها با شرکت ژاپنی Ube Kosan سرمایه گذاری مشترک کرده است. Ube Kosan قرار است پلاستیک مورد نیاز نمایشگرهای انعطاف پذیر سامسونگ را تامین کند. همکاری با این شرکت ژاپنی به سامسونگ امکان تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر AMOLED برای ساعت های مچی و تلفن های هوشمند را می دهد.

برای آشنایی با نمایشگرهای انطعاف پذیر سامسونگ به مقاله "CES2011: سامسونگ نمایشگرهای انعطاف پذیر و صفحه نمایش پشت نما را نمایش می دهد" مراجعه نمایید.

سامسونگ انتظار دارد از فروش نمایشگرهای انعطاف پذیر در سال 2015 بیش از 2.4 میلیارد دلار درآمد کسب کند. پس منتظر نمایشگرهای 4.5 اینچی AMOLED با وضوح تصویر 480x800 ضخامت بسیار کم 0.27 میلی متر و روشنایی تصویر 300cd/m2 درسال آینده باشید.

منبع: Engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید