دو خطایی که هنگام دانلود از App Store ممکن است مشاهده کنید، خطای 9808 و 1009

ممکن است شما هم بخواهید از App Store برنامه ای دانلود کنید، ولی با خطای جدیدی مواجه شوید که پیشتر ندیده بودید. در این مقاله قصد داریم دو Error معمول که ممکن است هنگام دانلود کردن از App Store مشاهده کنید را به شما معرفی کنیم. علاوه بر این روش های حل این مشکلات را نیز ارائه خواهیم کرد.

Error 9808

اگر App ها را با کامپیوتر خود دانلود می کنید، با این خطا مواجه خواهید شد. ولی اگر قصد دارید با گوشی iPhone یا دستگاه iPod خود برنامه ها را از App Store دریافت کنید، با Error شماره 9808 مواجه نخواهید شد. بنابراین کاربرانی که App ها را مستقیما با گوشی خود دانلود می کنند نیازی به مطالعه این قسمت ندارند و تنها کافی است روش حل Error 1009 را مشاهده کنند.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد زمانی که قصد دارید با استفاده از PC و نرم افزار iTunes خود، App دانلود کنید یا اکانتی بسازید با خطای 9808 مواجه شوید. این خطا مربوط به تنظیمات مرورگر پیشفرض شماست. برای رفع این Error بدون توجه به اینکه مرورگر پیش فرض شما چیست، ابتدا IE یا Internet Explorer خود را باز کنید. حتی اگر از FireFox هم استفاده می کنید، باید این تغییرات را روی IE اعمال کنید.

commen-error-in-dl-appstore1

روی گزینه Tools در منو کلیک کرده و Internet Option را انتخاب کنید.

commen-error-in-dl-appstore2

Tab آخر یعنی Advanced را انتخاب کنید. اسکرول را پایین ببرید و تیک گزینه Check for server certificate revocation را بردارید.

commen-error-in-dl-appstore3

دکمه OK را کلیک کنید تا تغییراتی که انجام دادید، اعمال شود. اکنون می توانید به راحتی از App Store در نرم افزار iTunes برنامه های Free را دانلود و نصب نمایید.

اگر قصد دارید برنامه های رایگان را از App Store دانلود کنید باید برای خود حساب کاربری داشته باشید. برای ساختن حساب کاربری می توانید مقاله "آموزش ساخت اکانت را مشاهده کنید".

Error 1009

اگر پیش از آغاز دانلود به Error شماره 1009 برخوردید، مطمئن باشید این خطا به دلیل این است که شما اجازه دسترسی به iTunes را ندارید. در این حالت باید حتما از VPN استفاده کنید.

اکنون می توانید هر تعداد برنامه Free را از App Store دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید. اگر در مورد دانلود App از iTunes و نصب آن روی گوشی، اطلاعی ندارید می توانید مقاله آموزشی ما در این باره را مطالعه کنید.

اگر سئوالی در مورد هر یک از این آموزش ها برای شما پیش آمده، می توانید در قسمت نظرات سئوال خود را مطرح بفرمایید. اگر تا کنون iDevice خود را Jailbreak کرده اید، می توانید از App Store زومیت برنامه های دلخواهتان را دانلود کنید و اگر هنوز دستگاه خود را Jailbreak نکردید می توانید مقاله آموزشی ما درمورد Jailbreak دستگاه های Apple را بخوانید.

منبع: Zoomit

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات