افزايش عمر باتری گجت، iPod و موبايل

برای استفاده از گجت های قابل حمل یا باید آنها را شارژ کنید و یا از باتری استفاده کنید. آزاردهنده ترین بخش استفاده از این وسایل نیز زمانی است که نیاز فوری به آنها دارید و شارژ آنها به اتمام رسیده و خاموش هستند. بنابراین بهترین راه برای برخورد نکردن با این رویداد، این است که سعی کنید عمر باتری دستگاه خود را پس از هربار شارژ کردن افزایش دهید.

زیاد کردن عمر باتری موبایل

فقط زمانی که به 3G و Wi-Fi نیاز دارید، آنها را روشن کنید

Air-Plain-Mode3G و Wi-Fi به شما اجازه می دهند در وب سایت ها گردش کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دانلود کنید. ولی باید توجه کنید که اگر این دو تکنولوژی را بدون وقفه روشن بگذارید، باتری موبایل شما در عرض چند ساعت به پایان خواهد رسید. بنابراین برحسب نیاز فقط یکی را روشن کنید و اگر نیازی به گشت و گذار در وب ندارید هر دو آنها را خاموش کنید.

برای خاموش کردن 3G و Wi-Fi در آیفون: به منوی Setting  و سپس General وارد شوید و به قسمت Network بروید و گزینه های Enable 3G، ‍Cellular Data و Wi-Fi را خاموش یا Off کنید.

اگر گوشی شما اندرویدی است به منوی Setting و سپس قسمت Wireless & Network (یا مشابه این منو) رفته و Wi-Fi و Bluetooth خود را خاموش کنید.

Bluetooth هم از دیگر مواردی است که زمانی که از آن استفاده نمی کنید باید حتما خاموش باشد تا امنیت و باتری گوشی حفظ شود. اگر در ناحیه ای هستید که موبایل شما آنتن ندارد، بهتر است گوشی را در حالت Airplane Mode قراردهید تا همه اتصالات به گوشی قطع شود. توجه کنید که در این حالت نمی توانید تماسی هم بگیرید یا دریافت کنید.

به موبایل خود دستور دهید تا ایمیل های شما را فقط زمانی که لازم است چک کند

BG-_App

برنامه های اصلی موبایل که مربوط به ایمیل ها و Social Network ها هستند، دائما یا هر چند دقیقه یک بار اجرا شده و با اتصال به اینترنت، ایمیل ها و پیغام های شما را دریافت و چک می کنند. سعی کنید تعداد دفعاتی که این برنامه ها اجرا می شوند را کم کنید و فاصله بین اجرا ها را زیاد کنید.

به طور مثال برای برنامه Mail گوشی iPhone به Setting و سپس قسمت Mail, Contact, Calenders و پس به Fetch New Data رفته و گزینه های Hourly برای چک کردن یک ساعته یا Manually برای چک کردن در مواقع لزوم را کلیک کنید.

در گوشی HTC Android روش کار به این صورت است که باید به قسمت Setting و سپس Account & Sync رفته و آپشن Background data را خاموش کنید و زمان بندی چک کردن ایمیل ها را به صورت دستی وارد نمایید.

نور پس زمینه گوشی خود را تنظیم کنید

Brightness-auto

هرچه نور پس زمینه گوشی بیشتر باشد، انرژی بیشتری از گوشی شما می گیرد. نور پس زمینه را کم کنید و فقط زمانی که قصد استفاده از گوشی به عنوان Book Reader را دارید نور را زیاد کنید. گوشی های iPhone یک گزینه دارند که با استفاده از آنها می توانید نور گوشی ها را با توجه به نور محیط تنظیم کنید. در واقع گوشی موبایل شما این کار را برای شما انجام می دهد و اگر در محیط تاریک قرار بگیرید نور را برای شما زیاد می کند.

برای فعال کردن این گزینه به Setting، و سپس قسمت Brightness رفته و گزینه Auto-Brightness را On کنید.

بستن برنامه هایی که در پس زمینه اجر می شوند

Kill-adv

برنامه هایی که دائما در پس زمینه اجرا می شوند و شما آنها را مشاهده نمی کنید، باتری شما را مصرف می کنند. این اتفاق معمولا در گوشی های اندرویدی رخ می دهد. برای بستن کامل این برنامه ها نیاز به App هایی دارید که در Android Market به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته اند.

از جمله این App ها که برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را شناسایی کرده و می بندند، می توان به Advance Task Killer  یا Battery Saver اشاره کرد.

روش هایی که در بالا اشاره شد، ممکن است در بین گوشی موبایل و چند وسیله دیگر مشترک باشند، پس همیشه به  آنها دقت کنید. در ادامه روش های کاهش مصرف باتری در iPod را ذکر می کنیم.

در صفحه بعدی نکاتی در رابطه با زیاد کردن عمر باتری پخش کننده iPod مشاهده خواهید پس خواندن را در صفحه بعد ادامه دهید.


زیاد کردن عمر باتری iPod

برای دسته بندی آهنگ های خود PlayList بسازید

smart-plaulist

گشتن بین آلبوم ها و منو های مختلف و پیدا کردن آهنگ دلخواه و تکرار این کار باعث فشار آمدن به باتری iPod شما می شود. باتری خود را با ساختن Playlist در iTunes خود ذخیره کنید و iPod خود را با iTunes خود Sync کنید.

شما همچنین می توانید بر اساس نام هنرمند، آلبوم ، نوع آهنگ ها، نویسنده ترانه و سال عرضه آهنگ ها آنها را دسته بندی کنید. فقط کافی است به دستورالعمل زیر عمل کنید و گزینه File سپس New Smart PlayList را زده و یک Playlist جدید بسازید.

 Equaliser را خاموش کنید

به دلیل اینکه equaliser  آیپاد شما، صدای هر آهنگ را به صورت جداگانه تنظیم می کند، مقدار زیادی از توان باتری را مصرف می کند. برای خاموش کردن این گزینه به منوی Setting رفته و EQ را Off کنید.

نورپس زمینه راکم  کنید

کم کردن نور پس زمینه Laptop ها و گوشی های موبایل باعث بیشتر شدن عمر باتری در آنها می شود. برای کمتر کردن نور پس زمینه در مدل های قدیمی تر iPod ، به منوی Setting رفته و گزینه Backlight Timer را خاموش کنید.

اگر هم iPod Touch دارید به Setting و قسمت General رفته و گزینه Backlight Timer را Off کنید و یا به منوی Setting و سپس Brightness رفته و حالت مینیمم روشنایی را انتخاب کنید.

در مقاله بعدی نحوه کاهش مصرف باتری لپ تاپ ها و دوربین های دیجیتال را به شما آموزش خواهیم داد.

منبع: WebUser Magazine

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید