CES 2012: ال جی از تلویزیون 55 اینچ OLED پرده بردای می کند

بخش نمایشگر ال جی اعلام کرد که موفق به ساخت پنل نمایشگر 55 اینچ OLED برای استفاده در تلویزیون های HD شده است. تا به امروز ساخت پنل های بزرگ OLED دشوار و پرهزینه بود و این نوع نمایشگر تنها در سایز کوچک و برای ابزارهای پرتابل استفاده می شدند، درست مانند چند سال پیش که امکان ساخت نمایشگرهای بزرگ LCD ممکن نبود. حال این شرکت کره ای اعلام کرده که محدودیت ها را برطرف کرده و به این ترتیب به زودی شاهد کیفیت فوق العاده تصویر OLED در تلویزیون نیز خواهیم بود.

پیش از این تولید پنل های OLED در سایزهای بزرگ هم دشوار و هم پرهزینه بود، که در نهایت موجب عدم تمایل تولید کنندگان پنل های نمایشگر نسبت به ساخت آن می شد. اما اینطور که LG ادعا می کند، توانسته برخی از محدودیت ها را مرتفع کند و تلویزیون OLED در سایز 55 اینچ تولید کند.

تلویزیون OLED ال جی که قرار است در نمایشگاه CES 2012 به نمایش عموم درآید، دارای نسبت کنتراست 100,000:1 می باشد و قادر است طیف رنگی بیشتری نسبت به نمایشگرهای LCD تولید کند. زمان پاسخ گویی پنل های OLED نیز به مراتب سریعتر از LCD ها است.

ال جی، زمان پاسخگویی تلویزیون جدید خود را اینگونه توصیف می کند:

[blockquote class="default"]فناوری جدید این امکان را فراهم می کند که دیودهای ساطع کننده نور بصورت مستقل نور را تولید کند و به این ترتیب سرعت عملکرد آنها تا 1,000 برابر بیشتر از کریستال مایع LCD یا LEDها است.[/blockquote]

نمایشگاه CES تا کمتر از دو هفته دیگر در لاس وگاس برگزار خواهد شد و در آن زمان اطلاعات کامل تری از این تلویزیون منتشر خواهد شد.

منبع: Ubergizmo

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات