مانیتور جدید ال جی تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک نمایش می دهد

تا کنون نمایشگر های زیادی معرفی شدند که تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک، نمایش می دادند. ولی به علت گران بودن قیمت این نمایشگر ها، هیچکدام به مرحله تولید انبوه نرسیدند. اما کمپانی ال جی یک بار دیگر از سایر رقیبان پیشی گرفته و بزرگترین مانیتور سه بعدی 25 اینچ بی نیاز از عینک خود را به بازار عرضه کرده است. در ادامه مشخصات کامل تر و قیمت این مانیتور را مشاهده خواهبد کرد.

ال جی بزرگترین مانیتور سه بعدی بی نیاز از عینک خود را با نام مدل DX2500 و در سایز 25 اینچ معرفی می کند. این مانیتور ال‌جی برای نمایش تصاویر سه بعدی از تکنولوژی "دنبال کردن سر" استفاده می کند.

تکنولوژی سه بعدی یک تکنولوژی نوپاست. ولی با این وجود باعث نشده شرکت های تولید کننده پنل نمایشگر، به فکر تولید محصولات جدیدتر نباشند. ال جی نیز یکی از این کمپانی هاست که نه تنها در تولید پنل نمایشگر های سه بعدی با فناوری Passive پیشرو است بلکه دست به تولید مانیتورهای جدیدتری زده که با استفاده از آن می توانید تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک نیز مشاهده کنید.

DX2500 دومین و بزرگترین مانیتور سه بعدی بی نیاز از عینک ال جی است. این کمپانی پیشتر مدل D2000 را در سایز 20 اینچ در ماه جولای معرفی کرده بود.

lg-monitor-dx2500-glass-free-3d

جذابیت مانیتور های سری D ال جی در این است که از تکنولوژی Head Tracking یا دنبال کردن سر استفاده می کنند. در واقع این مانیتور ها با استفاده از این تکنولوژی، مکان سر و چشمان شما را تشخیص داده و با استفاده از آن تصویر سه بعدی مناسب را می سازند. بنابراین اگر سر شما مستقیما جلوی مانیتور نباشد و با آن زاویه داشته باشد باز هم می توانید تصاویر را به خوبی به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

البته به خاطر داشته باشید که با استفاده از این روش، چند کاربر به صورت همزمان نمی توانند از این مانیتور استفاده کنند. چراکه مانیتور قدرت پردازش و مکان یابی یک سر و در نتیجه تولید تصویر سه بعدی مناسب فقط برای یک نفر را دارد.

از دیگر ویژگی های جذاب این مانیتور می توان به قدرت تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی اشاره کرد.

Si-hwan رئیس دپارتمان مانیتورهای ال جی اعلام کرده:

[blockquote class="default"] ال جی تولید مانیتور های سه بعدی بی نیاز از عینک را پس از DX2500 به طور جدی دنبال خواهد کرد. ما قصد داریم ال جی را به نماد تولید کننده مانیتور های سه بعدی بی نیاز از عینک تبدیل کنیم. ما همچنین طراحی مانیتور های خود را تغییر داده ایم و در زمینه طراحی نیز جزو برترین ها خواهیم بود.[/blockquote]

مانیتور DX2500 سه بعدی بی نیاز از عینک ال جی به زودی در بازار جهانی به فروش خواهد رسید؛ قیمت مانیتور جدید ال جی 730 یورو است.

منبع: TrustedReviews

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید