Lytro اولین دوربین Light Field دنیا را با قیمت 399 دلار وارد بازار می کند

Lytro بالاخره اولین دوربین Light Field دنیا را با قیمت مناسب مصرف کننده عادی ارائه کرد. این دوربین بسیار کوچک که دارای لنز 8x f/2 و طراحی متفاوت با دوربین های دیجیتال امروزی است تصاویر را به نحوی ذخیره می کند که می توان پس از گرفتن عکس، برروی هر قسمت از تصویر فوکوس داشت. در ادامه ضمن مشاهده نمونه های از تصاویر گرفته شده با این دوربین که بسیاری معتقدند باعث انقلاب در عکاسی خواهد شد با نحوه کارکرد آشنا خواهید شد.

معمولا در اکثر عکس های گرفته شده برروی یک شی یا موضوعی در تصویر تمرکز یا فوکس انجام می شود و باقی مواردی که در تصویر هستند در زمینه و بصورت تار قرار می گیرند به این ترتیب سوژه عکاسی بصورت واضح و برجسته نمایش داده می شود و زمانی که عکس گرفته می شود دیگر نمی توان فوکوس را برروی بخش دیگری از تصویر تغییر داد. اما در دوربین های جدید Lytro که از فناوری Light Field برای جذب نور استفاده می شود تصاویر بصورت زنده عکاسی می شوند و عکاس و یا ببینده تصویر می تواند برروی بخش های مختلف تصویر تغییر فوکس داشته باشند.

در فناوری Light Field تمام اطلاعات مربوط به نور ضبط می شوند و به این ترتیب تصویر ذخیره شده انعطاف پذیر خواهد بود به نمونه پایین دقت کنید: (سعی کنید در بخش های مختلف تصاویر پایین کلیک کنید تا تغییر فوکوس تصویر را مشاهده کنید)

برای مشاهده تصاویر بیشتر به مقاله ای که پیشتر تحت عنوان " دوربین دیجیتال Lytro، ممکن است عکاسی را منقلب کند " منتشر شده بود مراجعه کنید. i

lytro2_mini

در حال حاضر دوربین معکب شکل و شکیل Lytro که قرار است در سال 2012 و با قیمت 400 دلار وارد بازار شود در ابتدای راه است اما زمانی که تکنولوژی در دوربین های حرفه ای بکار گرفته شود بازی به پایان می رسد و دوربین های امروزی به انتهای خط می رسند.

طراحی دوربین فعلی Lytro به نحوی است که هر کسی می تواند آن را به راحتی همراه داشته و به سادگی از آن استفاده کند. برای خلق تصاویر فوق العاده جذاب گرفته شده با این دوربین نیازی به دانش فنی عکاسی نخواهید داشت. عکاسی با این دوربین بسیار ساده است و برای کنترل دوربین تنها سه دکمه روشن و خاموش کردن، بزرگنمای و شاتر (عکس گرفتن) وجود دارد. در ویدیوی که در ادامه آمده است نحوه کارکرد دوربین توضیح داده شده است:

سنسور دوربین Lytro قادر است 11 میلیون اشعه نور را در یک لحظه جذب و ذخیره کند.

Lytro با حافظه 8GB قادر به ضبط 350 تصویر و با حافظه 16GB قادر به ذخیره 750 عکس است. قیمت Lytro با حافظه 8GB حدود 400 دلار و با حافظه 16GB حدود 500 دلار خواهد بود. براساس اعلام وب سایت Lytro این دوربین ها در اوایل سال 2012 وارد بازار خواهد شد.

برای مشاهده گالری تصاویر گرفته شده با Lytro به گالری وب سایت این شرکت مراجعه کنید.

منابع: Peta Pixel | Engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات