آخرین نسخه سیستم عامل اندروید با نام ساندویچ بستنی عرضه شد

بالاخره گوگل نسخه جدید اندروید یعنی Android 4.0 یا نسخه ساندویچ بستنی را عرضه کرد. این نسخه پیشرفت های زیادی نسبت به ورژن های قبلی کرده است. گوگل اعلام کرده Android Ice Cream یا ساندویچ بستنی، دیدگاه جدید اندروید را نمایش داده و به نحوی استفاده از همه قابلیت ها را ساده می کند. گوشی Samsung Galaxy Nexus نیز همزمان با این سیستم عامل عرضه شده و مجهز به سیستم عامل اندروید ساندویچ بستنی است. در ادامه مشخصات کامل تر این سیستم عامل را مشاهده می کنید.

گوگل برای نسخه های مختلف سیستم هامل اندروید، عروسکی با ظاهری مشابه نام محصول در نظر می گیرد. عروسک مخصوص این نسخه نیز شبیه به آدم برفی است.

در نسخه جدید، سه دکمه مجازی زیر هر برنامه نمایش داده می شود که به کاربران اجازه می دهد در حالی که یک برنامه در حال اجرا است، با استفاده از دکمه های مجازی به لیست تماس و شماره تلفن ها و ... دسترسی داشته باشند. Multi-Tasking نیز از جمله قابلیت های این سیستم عامل است. بستن یک برنامه و یا دسترسی به آخرین برنامه اجرا شده در این سیستم عامل بسیار ساده است. علاوه بر این یکی از مزیت های برتر دستگاه این است که هم روی گوشی و هم روی تبلت قابل نصب است.

اگر پیغامی روی صفحه ظاهر شود و شما مایل به خواندن آن نباشید، می توانید به راحتی آن را از سر خود باز کنید.

قابلیت باز کردن قفل دستگاه با شناسایی چهره

از جذاب ترین قابلیت های این سیستم عامل Star Trek است. در Star Trek تنها با گرفتن گوشی جلوی صورتتان می توانید قفل آن را باز کنید. در واقع این برنامه، یک بار عکس صاحب گوشی را اسکن و شناسایی می کند و هر بار که قصد داشته باشید از گوشی استفاده کنید باید آن را جلوی صورت خود بگیرید تا با شناسایی ظاهر شما، قفل گوشی باز شود.

نرم افزار مربوط به دوربین

اندروید 4.0 ظاهر گرافیکی دوربین موبایل و تبلت را کمی تغییر داده است. البته گوگل اعلام کرده تغییر گرافیک دوربین فقط در محصولات سامسونگ اعمال شده نه سایر برند ها.

گرفتن ساده عکس پانوراما و به اشتراک گذاری ساده تر فیلم و عکس، نیز از جمله امکاناتاین سیستم عامل هستند. این امکانات به دوربین دستگاه های سامسونگ مجهز به سیستم عامل اندروید نسخه ساندویچ بستنی اضافه شده اند.

{gallery}android/4:78:124{/gallery}

برنامه های جذاب موجود در اندروید 4.0

در کنار نرم افزار جذاب Star Trek و رابط کاربری گرافیکی جدید دوربین، سیستم عامل اندروید 4.0، ویژگی های دیگری را نیز برای طرفدارانش به ارمغان آورده است.

نرم افزار People از دیگر برنامه های کاربردی این سیستم عامل است. با People می توانید به هر شبکه اجتماعی متصل شوید. در واقع شما با Login کردن در این برنامه، می توانید به Feed های سایر شبکه ها دست بیابید. با این App می توانید وب سایت ها، نقشه ها و بازی ها را به اشتراک بگذارید.

سایر ویژگی های اضافه شده به این برنامه

این سیستم عامل ویژگی هایی مانند Copy Paste، Data Logging، اعلام و اخطار های جدید و امکان عکس گرفتن از صفحه را برای کاربران به ارمغان می آورد.

جمع بندی

اولین گوشی که مجهز به این سیستم عامل است، Samsung Galaxy Nexus می باشد که در ماه نوامبر به بازار عرضه می شود. این همان گوشی است که سامسونگ معرفی آن را به احترام فوت استیو جابز چند روز عقب انداخت. گوگل اعلام کرده کاربران می توانند سیستم عامل اندروید نسخه ساندویچ بستنی را بر روی کلیه دستگاه هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید نسخه Gingerbread بوده اند، نصب کنند.

منبع: Techradar

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید