شايعات در مورد iPhone5 حاكي از اين است كه  CPUاين تبلت A8 است

ما همچنان منتظر دریافت مشخصات iPhone5 و iPad2 هستیم. ولی به طرفداران Apple پیشنهاد می کنیم برای خرید iPad یا iPhone خود عجله نکنید. زیرا Apple هر بار که محصول جدیدی ارائه می کند، ویژگی های زیادی به آنها اضافه می کند. در ادامه مشخصاتی در مورد پردازشگر جدید iPhone5  به شما ارائه می کنیم.

همیشه محصولات جدید که شرکت ها ارائه می کنند، بهترین نیستند. به طور مثال iPhone4 یکی از شکست های Apple بود. چراکه کاربرانی که سری ابتدایی این مدل را خریداری کردند، با آنتن دهی ضعیف iPhone4 مواجه شدند. بنابراین همیشه خرید محصولات جدید به صرفه نیست.

از طرفی ما از طریق کارمندان این شرکت اطلاعاتی در مورد محصولات جدید Apple بدست می آوریم تا به کاربرانی که قصد خرید این محصولات را دارند بگوییم آیا بهتر است صبر کنند تا محصول جدید ارائه شود یا خرید محصولات قبلی به صرفه تر است.

این بار نیز خبر در مورد شایعات iPhone5 و پردازنده این مدل است. ظاهرا پردازنده iPhone5 مدل A8 است. iPad اولین محصول قابل حمل اپل بود که از پردازنده A4 استفاده می کرد که این پردازنده روی مدل های iPhone4 و iPod Touch جدید و Apple Tv نیز به کار رفته است. این پردازنده که نام مدل کامل آن ARM Cortex-A8 است، بر اساس معماری ARMv7 ساخته شده است. این پردازنده معمولا در محصولاتی که قرار است باتری آن ها کم مصرف باشد(کمتر از 300 میلی وات) استفاده می شوند. به طور مثال از این محصول بیشتر در  گوشی های تلفن همراه، نت بوک ، DTV و پرینتر ها استفاده میشود.

از مشخصات کلی این مدل می توان به فرکانس 600 تا 1 گیگاهرتز و تکنولوژی NEON برای پردازش MultiMedia و SIMD نام برد.

اپل تصمیم گرفته برای گوشی های iPhone5 خود از پردازنده های Qualcomm استفاده کند. Qualcomm از اصلی ترین تولیدکننده های چیپ های CDMA است و برای iPhone4 هم پردازنده A4 را ارائه کرده بود.

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر از این پردازنده می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

باید دید آیا این iPhone5 مانند مدل قبل ایرادی پیدا نمی کند.

منبع: DigitalTrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید