اولین برج بادی مولد انرژی توسط ژاپنی ها

نیروی باد تمیزترین منبع بی نهایت انرژی است. امروزه با افزایش آلودگی هوا در جهان تولید و ذخیره انرژی از طریق باد برای بشر جالب تر از پیش شده است ولی تا به امروز بدلیل برخی از محدودیت ها بازده انرژی بادی پایین بود. این محدودیت ها مربوط به طبیعت باد می شود و مهمترین محدودید نیز وزش باد در جهت های مختلف و با قدرت متفاوت است. ژاپنی ها این مشکل را حل کرده اند و قادر خواهند بود انرژی بادی را در هر جهتی به الکتریسته تبدیل و ذخیره کنند.

شرکت ZENA سیستمی را طراحی کرده که قادر است  باد را در هر جهتی و با هر قدرتی گرفته و آن را به انرژی الکتریسته تبدیل و  ذخیره کند. این برج شش پهلو دارد و قادر است باد را از هر 6 پهلو و در تمام زوایا جذب و ذخیره کند، ارتفاع این برج بلند است و قادر است باد را در هر ارتفاعی و با هر سرعتی ذخیره و به انرژی تبدیل کند.

wind_image02

این برج 50 متری علاوه بر ذخیره سازی باد در تمام جهات، 2.5 برابر توربین های بادی فعلی بازده دارد. و انرژی را بهتر ذخیره می کند. سیستم ذخیره سازی این برج E.A.S نام دارد در این سیستم جدید از عنصر واندیوم با آب خالص برای ذخیره انرژی استفاده می شود. در این سیستم خطر آتش سوزی و یا مشکلات مواد شیمایی خطرناک وجود ندارد.

منبع: Toms Guide | ZENA System

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید