چند فیلم متفاوت، همزمان در یک تلویزیون سونی

سونی اقدام به ساخت پنل جدیدی کرده که قادر است همزمان 2 یا سه تصویر متفاوت را به نمایش بگذارد. بنابراین شما و اعضای خانواده قادرید هر کدام تصویر کاملا متفاوتی را به صورت همزمان در یک تلویزیون مشاهده کنید، بدون اینکه برنامه دلخواه یکدیگر را قطع کنید.

تلویزیون های 3 بعدی کاربرد های زیادی دارند

عینک های 3 بعدی به صورت متناوب و گاها یکی در میان دیافراگم هایی از تصویر را می بندند و بعضی را باز می گذارند. به همین علت است که تصویری که در تلویزیون های سه بعدی تار و غیر واضح است با استفاده از عینک به یک تصویر واضح تبدیل شده و جان می گیرد. شما در هر لحظه یکی از دو تصویری که روی هم در حال نمایش است را می بینید. بنابراین هر شخص با استفاده از عینک مخصوص سه بعدی، می تواند تصویر مورد نظر را مشاهده کند. فرض کنید پدر خانواده همزمان با بازی PlayStation فرزندانش فوتبال می بیند، و مادر خانواده نیز برنامه مورد علاقه خود را در همان تلویزیون مشاهده می کند و همه اینها تنها با استفاده از عینک جداگانه مقدور خواهد بود. بدون اینکه مجبور باشند تصویر تلویزیون را چند قسمت کرده و یا از سیستم تصویر در تصویر (PIP) استفاده کنید.

یک تلویزیون، یک هزینه، چند تصویر متفاوت در یک زمان

سونی در نظر دارد حق ساخت تلویزیون های 3D که چند تصویر متفاوت را همزمان نمایش می دهند، به انحصار خود در آورد. این تلویزیون ها کاربرد های زیادی دارند.

  • بازی های چند نفره: در این حالت هر یک از کاربران یک صفحه بزرگ و کامل دارند و هر کدام در حال مشاهده صحنه بازی خود هستند. Full Screen و بدون اینکه مزاحم دیگری شوند.
  • طرفداران گروه های مختلف فوتبال با پوشیدن عینک های مختلف، بازی تیم مورد علاقه خود را مشاهده می کنند. این مورد در مکان های عمومی یا باشگاه های ورزشی کاربرد بالایی خواهد داشت.
  • خانواده ها برای بازی های کنسول و پلی استیشن فرزندانشان مجبور نیستند یک مانیتور یا تلویزیون جداگانه تهیه کنند.

Diffrent_Usage_one_TV_-Sony_3D_-_01

این تلوزیون ها چگونه کار می کنند؟

روشی که در این تلویزیون ها به کار گرفته می شود، بسیار ساده است. عینک های 3 بعدی یکی در میان جلوی دید چشم چپ و راست را می گیرند. بنابراین می توانند تصمیم بگیرند هر شخص در هر لحظه چه تصویری را ببیند، کدام تصاویر باید نمایش داده شوند و کدام تصاویر در کدام عینک مشاهده نشود.

sony3dpatent

بنابراین اگر یک مسابقه فوتبال از تلویزیون و یک بازی Play Station از کنسول در حال پخش باشد، عینک سه بعدی می تواند مشخص کند کدام فریم ها برای عینک کاربر فوتبالی پخش شود و کدام فریم ها برای وی بسته بماند.

البته یکی از مشخصات بارز این تلویزیون ها این است که علاوه بر اینکه هر شخص می تواند تصویر جداگانه ای در این تلویزیون ببیند، امکان پخش چند تصویر 3D نیز به صورت همزمان وجود دارد. با ورود Play Station 3 که قادر به اجرای بازی های سه بعدی است و با وجودBlu-ray Player  های سه بعدی، این ویژگی طرفداران زیادی خواهد داشت.

sony3dpatent2

البته سونی دقیقا اعلام نکرده چند کاربر می توانند از این ویژگی در تلویزیون های جدیدش استفاده کنند. تنها اطلاعات موجود به این مطلب اشاره دارند که سونی از یک سال گذشته روی این پروژه تمرکز داشته و امیدوار است به زودی آن را نهایی کند.

به نظر شما چه تکنولوژی های دیگری باید به این تلویزیون اضافه شود؟ پیشنهادان خود را در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

منبع: Flatpanelshd

[italic]www.zoomit.ir[/italic]

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید