یکصد وب سایتی که قبل از مرگ باید ببینید – قسمت پنجم

در این مقاله که در ده قسمت مختلف منتشر خواهد شد سعی شده سایت های آموزنده  و سرگرم کننده  که معمولا کمتر کسی آنها را می شناسد معرفی شوند، این سایت ها از آن جمله سایت ها نیستند که بوک مارک شان کنید و به دفعات به آنها سر بزنید ولی مطمئن هستیم لینک آنها را برای دوستان خود ارسال خواهید کرد و عبارت "اگر نبینی از دست می دی" را در متن ایمیل تان اضافه خواهید کرد.

تمام سایت های معرفی شده در مقاله های اینچنینی در بخش معرفی وب سایت گردآوری می شوند تا در مراجعات بعدی راحتر سایت مورد نظر خود را پیدا کنید.

در این قسمت نیز همچون قسمت های پیش ( قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم | قسمت چهارم ) 10 سایت دیگر را معرفی می کنیم، برای وارد شدن به هر کدام از سایت های معرفی شده برروی عنوان سایت کلیک کنید.

Memorari

memorari

راه های مختلفی برای یادآوری و یا بخاطر آوردن موضوع خاص وجود دارد، مثلا می توان از یک برنامه در تلفن همراه، یا یک ریبون دور انگشت و یا نوشتن یک یاداشت کوچک و قرار دادن آن در کیف پول برای به خاطر آوردن یک موضوع بخصوص استفاده کرد. اما سایت Memorari از شما زمان دقیق یک رویداد خاص را می پرسد و از طریق ارسال پیغام در مسنجر، ارسال نامه به ایمیل و یا از طریق تلفن همراه شما را مطلع می کند.

HowjSay

howjsay

از طریق سایت HowjSay می توانید تلفظ صحیح بیش از یک صد هزار کلمه را با صدای انسان و نه ماشین بشنوید، تنها کافی است کلمه مورد نظر خود را وارد نموده و سپس با فشردن کلید Enter تلفظ صحیح لغت را بشنوید. با کمک Google Translator می توانید ترجمه کلمه وارد نموده را نیز به زبان های مختلف از جمله فارسی مشاهده کنید.

Umbrella Today

umbrellatoday

این سایت شما را از هوای بارانی مطلع می کند و به شما اطلاع می دهد که باید باخودتان چتر ببرید یا خیر! تنها کافی است شهر محل زندگی خود را در آن وارد کنید و مشخص کنید که اطلاع رسانی در چه ساعتی از روز باید انجام شود ودر نهایت هم انتخاب می کنید که از طریق ارسال ایمیل و یا SMS شما را از بارانی بودن هوا مطلع کند.

News Map

newsmap

این سایت خبری، اخبار را به نحوه ویژه و خاصی نمایش می دهد و براساس صفحه نمایش و وضوح تصویر آن کل صفحه را با کادرهای اخبار کوچک و بزرگ پر می کند. وقتی روی هر خبر کلیک کنید به سایتی که خبر را منتشر کرده، ارجاع داده می شوید.

Cyrkam Airtos

cyrkamairtos_sm

اگر بدنبال وقت تلف کردن هستید این بازی گزینه مناسبی است، در این بازی همکارتان کاغذ های مچاله شده را برایتان پرت می کند و شما باید با بالا و پایین بردن دستتان کاغذ مچاله شده را گرفته و سپس به داخل سطل آشغال پرت کنید.

Star Wars Weather

starwarsweather_sm

سایت های مختلفی وجود دارند که گزارش آب و هوا را می دهند اکثر آنها معمولا اطلاعاتی کاملی را در اختیار ما قرار می دهند که بعضا به آنها نیازی نداریم اما Star Wars Weather فقط اطلاعاتی که نیاز دارید را در یک خط کوتاه گزارش می دهد: دمای هوا و وضعیت ابرها در آسمان، البته در پس زمینه هم یک تصویر زیبا از مناطق مختلف جهان نمایش داده می شود.

Google Building Maker

buildingmaker_sm

طی سال های اخیر گوگل نرم افزارهای بی نظیری را ساخته است ولی این یکی واقعا حرف ندارد! Google Building Maker به شما اجازه می دهد تا یک ساختمان را از بین هزاران ساختمان در شهرهای مختلف انتخاب نموده و یک مدل سه بعدی از آن بسازید اگر مدلی ساخته شده توسط شما خوب باشد برای همه به نمایش در خواهد آمد.

خوب شما اصلا نمی دانید چطور می توان یک مدل سه بعدی ساخت؟ زیبایی این نرم افزار به این است که ساخت مدل های سه بعدی را آنقدر ساده کرده است که هر کسی بتواند آن را طراحی کند و لذت ببرد. ما مطمئن هستیم که شما هم از پس این کار بر می آیید.

Photosynth

photosynth_sm

Photosynth یک پروژه مایکروسافت است که به کاربران امکان می دهد تا تصاویر را از مجموعه ای از عکس های دیحیتال انتخاب کرده و به یکدیگر پیوند دهند تا یک عکس سه بعدی و 360 درجه خلق کنند، برخلاف تصاویر 360 درجه یا پاناروما که مسطح و بزرگ هستند در Photosynth شما می توانید برروی تصاویر از زوایای مختلف حرکت کنید. گالری های بسیار زیبایی نیز در این سایت گردآوری شده است که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

Pandemic 2

pandemic_sm

Pandemic 2 یکی از بازی های شبیه سازی و اعتیاد آور فلش است، البته بهترین دلیل برای نقل مکان کردن به ماداگاسکار نیز هست. در این بازی شما نقش یک ویروس را ایفا خواهید کرد و هدف تان پخش ویروس در تمام دنیاست. در مقابل شما دولت های مختلف دنیا هستند که سعی به از بین بردن ویروس با محدود کردن خطوط هوایی و ساخت واکسن دارند.

Crimson Room

crimsonroom_sm

در این بازی نقش شما روشن است، در یک اتاق قرمز هستید و سعی دارید از آنجا فرار کنید. شما می بایست از تمام ابزار ها و وسایل موجود در محیط اتاق استفاده کنید تا معما های این اتااق را حل کرده و از آن خارج شوید. معماهای بازی Crimson Room واقعا خوب طراحی شده اند و ذهن انسان را مشغول خود می کنند.

یکصد وب سایتی که قبل از مرگ باید ببینید: قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم | قسمت چهارم | قسمت پنجم

منبع: MaximumPC Magazine

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید