شخصیت سال توسط Time  انتخاب شد: Mark Zuckerburg موسس و صاحب Facebook

همان طور که خبر های زیادی در مورد شخصیت سال را شنیده ایم، Mark Zuckerburg به عنوان شخص سال انتخاب شده است. ولی آیا این انتخاب عادلانه بوده و آیا اعتراضی نسبت به این انتخاب وجود ندارد؟

روزنامه Time که یکی از معتبرترین خبر گزاری ها است هر سال یک نفر را به عنوان شخصیت سال انتخاب می کند. این شخصیت با توجه به تاثیری که بر دنیا داشته انتخاب می شود. و اما این سال این عنوان نسیب Marck Zackerburg شده است. Zuckerburg موسس و صاحب فیس بوک، به عنوان شخص اول سال روزنامه Time انتخاب شده است. ولی نسبت به این انتخاب اعتراضاتی وجود دارد. در این لینک می توانید تاریخچه کوتاهی در مورد تاسیس فیس بوک مشاهده کنید.

عده ای بر این باورند که این لقب باید نصیب Steve Jobs ، صاحب Apple می شد. عده ای نیز بزرگترین تحول امسال را در سایت Wiki**leaks می بینند و بر این باورند موسس این سایت یعنی Julian Assange باید به عنوان شخصیت سال انتخاب می شد.

با وجود تمام این باور ها Time عقیده دارد، Facebook توانسته است یک جامعه بزرگ ایجاد کند که در این جامعه بسیاری از امور امکان پذیر است و Zuckerburg را شایسته این لقب می داند.

ظاهرا سایت Engadget هم از اینکه هیچ کدام از شخصیت های مورد علاقه اش نتواستند این لقب را به خود اختصاص دهند کمی ناراحت بوده و معتقد است حامد کرزای ، رئیس جمهور افغانستان تاثیر بیشتری نسبت به مارک، بر جامعه گذاشته است و اختصاص این لقب به Marck Zackerburg را نا عادلانه می داند.

منبع : Engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید