LG نسل جدید پنل های سه بعدی به نام FPR را معرفی کرد

LG از فناوری پنل های جدید سه بعدی خود پرده برداری کرد، نسل جدید تلویزیون های سه بعدی شرکت های LG, Haier, Skyworth, Toshiba از این فناوری که FPR – Film Type Patterned نام گذاری شده، بهره خواهند برد. فناوری FPR بسیاری از مشکلات فعلی نمایشگرهای سه بعدی که مصرف کنندگان از آنها ناراضی هستند را رفع کرده است.

شرکت های Skyworth, Haier, LG Electronics و Toshiba توافق کرده اند تا فناوری سه بعدی FPR را ارتقاء داده و در نمایشگرهای خود از این فناوری استفاده کنند.

فناوی FPR نه تنها تصاویر با کیفیت Full HD را بصورت سه بعدی پخش می کند بلکه مشکلات فعلی نمایشگرهای سه بعدی نظیر Crosstalk  و Ficker را را نیز نخواهد داشت. بسیاری از مصرف کنندگان نمایشگرهای سه بعدی Acitve Shutter از مشکلات ذکر شده، گله مند هستند. استفاده از فناوری FPR مشکل سوزش چشم را نیز نخواهد داشت. (جهت آشنایی با مشکلات فعلی نمایشگر های سه بعدی به این مقالات مراجعه نمایید: Crosstalk چیست؟ | چند نکته که هنگام خرید HDTV ها باید به آنها دقت کرد. چه تلویزیونی مناسب شماست؟)

نسل فعلی تلویزیون های LCD از عینک های Active Shutter استفاده می کنند که مشکلاتی نظیر وزن زیاد، مصرف بالا و کاهش روشنایی نور را دارند. LG اعلام کرده است که فناوری FPR این مشکلات را نداشته و علاوه بر اینها، مشکل پرش تصویر و Cross Talk را نیز به حداقل می رساند. در فناوری FPR تصاویر سه بعدی شفاف تر و روشن تر نمایش داده می شوند و عینک های سه بعدی پلارایزد FPR نیز سبک تر و خوش فرم تر و شبیه به عینک های معمولی خواهند بود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی های مختلف پخش تصاویر سه بعدی و تفاوت بین آنها به مقاله: Zoom It - 3D در خانه: تکنولوژی های پخش - بخش اول مراجعه نمایید.)

LG معتقد است فناوری FPR به زودی اساس تمام نمایشگرهای سه بعدی خواهد شد و بسیاری از شرکت ها از آن استفاده خواهد کرد.

منبع: Device Mag

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید