دزدان 24.9 میلیون پوند از بانک های آنلاین بریتانیا سرقت کرده اند

براساس اطلاعات رسمی منتشر شده در شش ماه اول سال 2010 درصد دزدی های بانک های آنلاین به کمک تروجان هایی مانند Zeus افزایش یافته است.

اگرچه مبلغ دزدی شده از بانک ها در سال گذشته در مقایسه با سال 2007 میلادی از 39 میلیون پوند به 24 میلیون پوند کاهش یافته است ولی حملات دزدان بانک های اینترنتی افزایش یافته است به عنوان مثال در نیمه اول سال جاری 31,448 وب سایت بانک اینترنتی تقلبی وجود داشته که در مقایسه با همان زمان در سال گذشته حدود 21 درصد افزایش داشته است. هر کدام از این وب سایت های تقلبی هزاران و یا شاید میلیون های نامه الکترونیکی ارسال کرده اند.

سخنگوی جرایم مالی بریتانیا در این رابطه به PC Pro  گفت: [div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]هنوز تعداد بسیار زیادی حمله از جانب مجرمان به بانک های انلاین وجود دارد، با اینکه محیط مجازی بسیار گسترده و فرار است ولی ما توانستیم مجرمانی که تروجان مخرب Zeus را ساخته بودند دستگیر کنیم.[/div3]

کاهش مبلغ دزدی شده از بانک ها در سال اخیر بدلیل آگاهی بیشتر مردم، استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس، بروز رسانی سیستم عامل ها و همچنین استفاده بانک ها از نرم افزارها شناسایی تروجان های مخرب اعلام شده است.

منبع: MacUser Mag Oct 2010

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید