عضو تحریریه
ایمان روستا

ایمان روستا

،
درباره من:
  • نظر

   @MsuD H

   سلام دوست عزیز

   سیاست همه شرکت‌ها تسلط بر بازار هست، ولی زمانی که این تسلط به انحصار تبدیل بشه برای همه مضر است. بنابراین در کشورهای پیشرفته، قوانین ضدانحصار وجود داره، تا جلوی سواستفاده شرکت‌های بزرگ گرفته بشه. اگر یادتون باشه، حدود ۲۰ سال پیش، مایکروسافت به دلیل سیاست‌های انحصاری هم در اروپا و هم در آمریکا جریمه سنگینی شد. نتیجه سیاست‌های ضدانحصاری مایکروسافت در زمینه مرورگر این بود که تا سالها بازار در کنترل کامل اینترنت اکسپلورر بود، چون موزیلا رو ورشکست کرد. در نتیجه برای سالها، هیچ نوآوری خاصی در زمینه مرورگرها دیده نمیشد.

   اون مشکل گوگله که سرویس‌هاش مجانی. خودش خواسته به این سبک مشتری جمع کنه. پس باید راههای کسب درآمد رو هم پیدا کنه. ولی اگر زیاد بخواد به حریم خصوصی افراد وارد بشه، بشدت ضرر خواهد کرد.

  • پست
   جمعه, ۲ تیر ۹۶, ۱۲:۰۰
  • پست
   دوشنبه, ۲۹ خرداد ۹۶, ۲۱:۳۰
  • نظر

   @ravenheart

   سلام دوست عزیز!

   البته که شما طرفداران اپل هیچ گاه به راه راست هدایت نمیشید! بنده دانش فنی کافی برای نقد تکنولوژی‌ها و بررسی آینده تکنولوژی رو هم دارم و صرفا مترجم نیستم. شما حتی از اصول اولیه علم کامپیوتر هم سر در نمیارید وگرنه به راحتی می‌فهمیدید که سیری بسیار از گوگل اسیستنت و آمازون الکسا عقب است. نیاز به منبع نداره. شما باید اصول اولیه علم کامپیوتر را یاد بگیرید، بعد از اپل حمایت کنید، که قاعدتا اگر از اصول اولیه علم کامپیوتر سر در می‌آوردید، هیچگاه از اپل حمایت نمی‌کردید. حتی شرکت چینی مثل بایدو هم در زمینه هوش مصنوعی از اپل سالها جلوه.

  • نظر

   @Elon Musk

   سلام دوست عزیز

   از انتقاد شما سپاسگزارم. اما اگر نگاهی به مقالات پیشین من انداخته بودید، ملاحظه می‌‌کردید که من یک جانبه از اپل انتقاد نمی‌کنم و جنبه‌های مثبت اپل رو هم بیان میکنم. دو لینک زیر شاهد مدعای من خواهند بود:

   http://www.zoomit.ir/2017/4/20/155310/apple-gpu-giant-leap-in-graphics-for-iphone/

   http://www.zoomit.ir/2017/4/13/155018/most-important-apple-chief-never-heard/

  • نظر

   @ravenheart

   سلام دوست عزیز

   از کامنت کنایه‌آمیز شما بسیار متشکرم! شما حداقل سری به مطالب قبلی من هم می‌زدید و اونها رو هم مطالعه می‌کردید، بعد صحبت‌های کنایه‌آمیز خودتون را در قالب کامنت منتشر می‌کردید. برای مثال، به دو مقاله زیر رجوع کنید و ببینید که من اپل را بسیار خوب میشناسم و نقاط قوتش رو هم بیان میکنم. دو لینک زیر شاهد مدعای من خواهد بود:

   http://www.zoomit.ir/2017/4/20/155310/apple-gpu-giant-leap-in-graphics-for-iphone/

   http://www.zoomit.ir/2017/4/13/155018/most-important-apple-chief-never-heard/


  • پست
   یکشنبه, ۲۸ خرداد ۹۶, ۲۳:۰۰
  • نظر

   @qzomit

   سلام دوست عزیز

   حداقل به منبع خبر نگاهی مینداختید، بعد انگ زرد بودن به مقاله میزدید. این مقاله از خبرگزاری معتبر بلومبرگ ترجمه شده که معتبرترین خبرگزاری در زمینه امور مالی، اقتصادی و تکنولوژي تو دنیاست. بلومبرگ دارای یک ترمینال است که همه کسانی که در بخش مالی و اقتصادی کار میکنن ازش استفاده میکنن حتی خود مدیران اپل.

   بعلاوه، شما دارید حرف مقاله رو تایید می‌کنید. خلاصه حرف شما اینه که اپل از نظر مالی موفق بوده، که این مقاله هم حرف شما رو تایید میکنه. شما نمودارهای مقاله را نگاه کنید. نمودار سوم به وضوح نشون میده که اپل سودآوردترین شرکت در دنیاست. اما اینجا بحث از نوآوریه، اپل در حال حاضر از نظر نوآوری عقب افتاده. فرصت هم برای اپل زیاد بوده. تقریبا پنج سال از عرضه سیری گذشته، ولی در حا حاضر در مقایسه با گوگل اسیستنت و آمازون الکسا بیشتر به جوک شبیه هست.

  • پست
   شنبه, ۲۷ خرداد ۹۶, ۱۲:۰۰
  • نظر

   @alirezamsftt
   سلام دوست عزیز

   ۵۰ میلیون تعداد مشترکان پولی اسپاتیفای است. ۱۴۰ میلیون نفر تعداد مشترکان پولی و غیر پولی اسپاتیفای است. در خبری که اشاره کردید، چون اپل میوزیک سرویس مجانی موسیقی نداره، پس تعداد کاربرانش با تعداد کاربران پولی اسپاتیفای مقایسه می‌شود. دلیل آن نیز این است که کاربران پولی نقش عمده‌ای در درآمد یک سرویس استریم دارند.