محبوب ترین ها

شاخه: نجوم

ماهواره‌های روسی ضبط کردند: عکس فوق‌العاده با کیفیت کره زمین با رنگ‌های متفاوت

نویسنده: جمعه, 22 ارديبهشت 1391 ساعت 13:54 دیدگاه (5)
Earth Earth

ماهواره‌های روسی، به تازگی تصویری از کره‌‌زمین ضبط کرده‌اند که در نوع خود بی‌نظیر است. تفاوت عمده این تصویر نسبت به آنچه پیش‌تر توسط ناسا منتشر شده بود در جزئیات بیشتر و رنگ‌های خیره کننده قسمت‌های مختلف زمین است. اطلاعات کامل به همراه لینک دانلود عکس و ویدیو مربوط به کره زمین را در ادامه مشاهده کنید.

اکثر شما با تصاویری که ناسا از کره زمین منتشر کرده بود، آشنا هستید، تصویری که بخشی از کره زمین بصورت نیمه شفاف نمایان گردیده و با ابر پوشیده شده بود. در عکس‌های منتشر شده توسط ناسا که لینک‌ آنها را در مقاله‌های مرتبط مشاهده می‌کنید، جنگل‌ها به رنگ سبز و آب‌ها به رنگ آبی پررنگ نمایان هستند.

اما در تصویری که به تازگی توسط دانشمندان روسی منتشر شده و شاید با کیفیت‌ترین تصویر از کره زمین نیز باشد، رنگ‌های بیشتری به تصویر کشیده شده‌اند. برای مشاهده تصویر با کیفیت با قابلیت بزرگنمایی به وب سایت Planet—earth.ca مراجعه کنید. (برای مشاهده تصویر با قابلیت بزرگنمایی از منوی Electro-L Images روی Zoomable Image کلیک کنید)

براساس گفته James Drake که مسئولیت پردازش این تصویر را برعهده داشته، هر پیکسل از این عکس 121 مگاپیکسلی، معادل یک کیلومتر از زمین است. همچنین تصویر کره‌زمین که توسط ناسا منتشر شده بود از ترکیب عکس‌های مختلف شکل گرفته بود اما ظاهر تصویری که روس‌ها منتشر کرده‌اند تنها در یک شات گرفته شده است.

دانشمندان روسی برای خلق این عکس و ضبط رنگ‌های مختلف کره‌زمین از ترکیب ۴ منبع نور با طول موج‌های مختلف که سه تای آنها مرئی و یکی، مادون قرمز بوده‌، استفاده کرده‌اند. براساس گزارش گیزمودو، قسمت‌هایی که به رنگ قرمز-قهوه‌ای هستند، پوشش گیاهی زمین به شمار می‌روند. دلیل این تغییر رنگ نیز به دلیل ترکیب نورهای مختلف با طول موج‌های متفاوت است.

امتیاز دهید
(0 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

zxas
14 4
لینک zxas 1391-02-22 16:34
خوشم میاد هرجوری به نقشه کره زمین نگاه کنی ایران همیشه وسطه.چه گوگل مپ چه....
گفتیم گوگل مپ , یاد حذف اسم خلیج فارس افتادم
مصطفی محمدی
16 2
لینک مصطفی محمدی 1391-02-22 17:18
واقعا که تو نابغه ای هستی برای خودت!
تازه فهمیدی که همیشه Middle East می افته وسط نقشه؟ :o
لادن
لینک لادن 1391-02-23 13:14
نقل قول:
واقعا که تو نابغه ای هستی برای خودت!
تازه فهمیدی که همیشه Middle East می افته وسط نقشه؟
خیلی باحال بود؛ ”با سپاس فراوان جناب محمدی عزیز
رامين
15 6
لینک رامين 1391-02-22 21:17
خليج فارس شايد از روي گوگل مپ يا نشنال جئوگرافي يا هر جاي ديگه حذف بشه ، اما هيچگاه از تاريخ حذف نخواهد شد.
Tragzes
1 2
لینک Tragzes 1391-02-23 15:13
آقا رضا تشکر