محبوب ترین ها

شاخه: موبایل

مقایسه تخصصی نمایشگر آیفون 5 با گلکسی اس 3 و آیفون 4 [بروز شد]

نویسنده: شنبه, 15 مهر 1391 ساعت 11:55 دیدگاه (85)
iPhone 5 vs Galalxy S III iPhone 5 vs Galalxy S III

پس از معرفی آیفون 5، مشخصات تقریبی نمایشگر این تلفن در وب سایت اپل منتشر شد. ما نیز مقاله‌ای براساس این اطلاعات در زومیت ارائه نمودیم و از اینکه تغییری بنیادی در نمایشگر آیفون جدید اتفاق نیافتاده، انتقاد کردیم. حال براساس آزمایشاتی که DisplayMate برروی نمایشگر آیفون ۵ انجام داده، مشخص شده است که تفاوت نمایشگر آیفون 5 نسبت به آیفون 4 و 4S تنها در ابعاد آنها نیست. با زومیت همراه باشید تا مقایسه تخصصی نمایشگر این تلفن هوشمند جنجالی را با رقیب اصلی خود یعنی گلکسی اس 3 مشاهده کنید.

در ابتدا باید بگویم که آیفون 5 سرشار از موفقیت و شکست بوده است. از سیستم-روی-یک-چیپ A6 می‌توان به عنوان یک نمونه از موفقیت این تلفن و از اپلیکیشن نقشه به عنوان یک نمونه از شکست آن یاد کرد. موارد بسیاری را می‌توان به عنوان نقاط قوت و ضعف آیفون ۵ برشمرد. اما حالا این سوال پیش می‌‍آید که نمایشگر آیفون 5 در کدام دسته قرار می‌گیرد، موفقیت و یا شکست؟ در ادامه به طور کامل به این سوال پاسخ داده خواهد شد.

طبق نظر DisplayMate آیفون 5 بهترین نمایشگر تلفن‌های هوشمند و به طور کل وسایل قابل حمل را دارد و تنها به آیپد جدید (آیپد ۳) این نبرد را واگذار کرده است. وب‌سایت DisplayMate در زمینه کالیبره کردن نمایشگر و آزمایش و بررسی آن‌ها همانند یک استاندارد می‌ماند و تقریبا همه اهل فن آن را قبول دارند. بنابراین نتیجه این آزمایش به نظر شخصی اینجانب ارتباطی ندارد و تنها نظر کارشناسی وب سایت حرفه‌ای DisplayMate است.

حال این سوال پیش می‌آید که معیار یک نمایشگر خوب از دید این وب سایت چیست؟ مگر کنتراست گلکسی اس 3 هزاران بار بیشتر از نمایشگر آیفون نیست، پس چگونه آیفون 5 را بهتر دانسته‌اند؟

معیار اول: میزان قابل خواندن بودن زیر نور آفتاب

اولین معیاری که از دید DisplayMate برای تشخیص نمایشگر بهتر اهمیت دارد، میزان واضح بودن تصویر در زیر نور آفتاب است. به همین منظور کنتراست واقعی این 3 نمایشگر(گلکسی اس 3 ، آیفون 5 و آیفون 4) را در زیر نور شدید آفتاب اندازه گیری کرده‌اند. در این آزمایش آیفون 5 کنتراست 121 را بدست آورد که یک رکورد در آزمایشات این وب‌سایت به حساب می‌آمد. گلکسی اس 3 عددی بین 45 تا 57 را بدست آورد و آیفون 4 نیز عدد مناسب 77 را کسب نمود.

البته برخی بر این باورند که سیستم مدیریت انرژی گلکسی اس 3 موجب کم بودن حداکثر روشنایی و کنتراست نمایشگر است. طبق اندازه‌گیری انجام شده حداثکر روشنایی گلکسی اس 3 بین 224 تا 283 شمع بر متر مربع است در صورتی که حداثکر روشنایی آیفون 5 در تمام شرایط 556 شمع بر متر مربع و در آیفون 4 در حدود 541 شمع بر متر مربع است.

 iPhone 4iPhone 5Galaxy S III
حداکثر روشنایی زمانی که کل نمایشگر سفید است 541 cd/m2 عالی 556 cd/m2 عالی 224 cd/m2 ضعیف
حداکثر روشنایی زمانی که 1 درصد نمایشگر سفید است 541 cd/m2 عالی 556 cd/m2 عالی 283 cd/m2 خوب
میزان روشنایی سیاه در حداکثر روشنایی 0.48 cd/m2 خیلی خوب برای موبایل 0.41 cd/m2 خیلی خوب برای موبایل کمتر از 0.005 cd/m2 بسیار عالی
کنتراست نمایشگر در محیطی با نور کم 1,117 خیلی خوب برای موبایل 1,356 خیلی خوب برای موبایل بیش از 45,000 بسیار عالی
کنتراست در محیطی با نور شدید 77 خیلی خوب 121 عالی 45 - 57 خوب
قابل خوانده شدن در نور شدید خیلی خوبA– عالی     A خوب    B

معیار دوم: میزان انعکاس نور

یکی از مواردی که در کیفیت تجربه کاربر از مشاهده نمایشگر اهمیت دارد، میزان انعکاس نور آن می‌باشد. آیفون 5 در این مورد نیز رکورد خیلی خوبی به جا گذاشته است. این تلفن هوشمند تنها 4.6 درصد از نور از جهات مختلف را منعکس نموده (بهترین عدد بدست آمده در این وب‌سایت 4.4 درصد است) در صورتی که گلکسی اس 3 که خود یکی از بهترین‌ها در این زمینه بوده، 5 درصد از نور را منعکس کرده است.

Reflectance 9

آیفون 4 نیز عدد نامناسب 7 درصد را بدست آورد. هم گلکسی اس 3 و هم ایفون 5 به دلیل یکپارچه بودن شیشه و پنل نمایشگر این اعداد خوب را بدست آوردند. اگر بخاطر داشته باشید یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های لومیا ۹۲۰ نوکیا، فناوری PureMotion  نمایشگر آن است که براساس اعلام نوکیا بازده بسیار خوبی میزان انعکاس نور دارد، اما از آنجایی که هنوز این تلفن وارد بازار نشده، امکان مقایسه آن وجود نداشته است.

 iPhone 4iPhone 5Galaxy S III
میانگین انعکاس نور از تمام جهات 7 درصد انعکاس خیلی خوب 4.6 درصد انعکاس عالی 5 درصد انعکاس عالی

معیار سوم: دقت در تولید رنگ‌ها

ایراد جالبی که به گلکسی اس 3 و کلا به نمایشگر AMOLED گرفته می‌شود این است که رنگ‌ها در این نوع از نمایشگرها بصورت اشباع شده و غیرواقعی نمایش داده می‌شوند. علت آن داشتن Color Gamut یا گستره رنگی بزرگتر از استاندارد است، و به همین دلیل رنگ‌ها طبیعی به نظر نمی‌رسند. البته بیشتر بودن گستره رنگ یک عیب نیست، و سازندگان نمایشگر آرزوی این اتفاق را سال‌ها داشته‌اند. چیزی که در این میان مشکل ایجاد نموده ROM و نرم‌افزار کنترل کننده است که باید وظیفه مدیریت تولید رنگ را بر عهده داشته باشد. به خاطر دارم که در گلکسی نوت زمانی که نمایشگر را در یکی از حالات Standard و یا Movie قرار می‌دادم این مشکل حل می‌شد و رنگ‌ها همانند LCD طبیعی به نظر می‌رسیدند. با این حال باید دید که سامسونگ چه راه‌حلی برای این مشکل نسبتا کوچک دارد. این شرکت می‌تواند قبل از مرحله نهایی و بسته بندی محصول به راحتی نمایشگر این تلفن هوشمند قدرتمند را کالیبره کند.

Gamut 9

گلکسی اس 3 با گستره رنگ اولیه خود (بدون تغییر در تنظیمات) 139 درصد از استاندارد sRGB را پوشش داد ، آیفون 5 عدد 104 درصد را نشان داد و آیفون 4 عدد نا امیدکننده 64 درصد را بدست آورد. نمایشگر ایده‌آل نمایشگری است که ۱۰۰ درصد sRGB را پوشش دهد هر چند میزان پوشش از ۱۰۰ درصد بیشتر شود رنگ‌ها اشباع شده می‌شوند و هر چه از این میزان کمتر شود طیف و گستره رنگ کاهش می‌یابد. این اعداد نشان دهنده این هستند که گلکسی اس 3 رنگ‌ها را اشباعتر نشان می‌دهد که مناسب نیست، اما با تکنیک‌های نرم‌افزاری قابل حل است. نمایشگر آیفون 5 دقت بسیار بالایی در تولید رنگ دارد و تقریبا رنگ‌ها را آنگونه که هست نشان می‌دهد، کاری که کاربران حرفه‌ای با ساعت‌ها کالیبره کردن مانیتور حرفه‌ای خود بدست می‌آورند از همان ابتدا در آیفون 5 تنظیم شده است. و در نهایت درصد بدست آمده توسط آیفون 4 به معنای قادر نبودن نمایشگر آن در تولید بخشی از طیف رنگها را نشان می‌دهد.

Comparison-1

معیار چهارم: مصرف انرژی

در این معیار LCD آیفون بسیار بهتر عمل کرده است و در جدول زیر می‌توانید نتایج بدست آمده را مشاهده کنید.

 iPhone 4iPhone 5Galaxy S III
مصرف نمایشگر در حداکثر روشنایی قابل تنظیم 0.42 وات 0.74 وات 1.3 وات
نرخ نسبی مصرف در روشنایی 556 شمع بر متر مربع و اندازه 4 اینچ 0.51 وات 0.74 وات 2.2 وات
دوام باتری در حداکثر روشنایی 7.8 ساعت عالی 6.6 ساعت خیلی خوب 5.6 ساعت خیلی خوب

این معیار شاید برای موبایل اهمیت حیاطی نداشته باشد، اما به دلیل اینکه سعی شده بی‌طرفانه تمام جنبه‌ها بررسی شود از این معیار نیز نام برده شده است. وب‌سایت‌های CNET و Exteremetech به این معیار و معیار قبلی نپرداخته‌اند.

معیار پنجم: زاویه دید

زاویه دید مناسب یک برتری بی چون و چرای OLED بر LCD می‌باشد. هر چقدر هم که LCD از پنل پیشرفته‌ای استفاده کند، باز هم نمی‌تواند به اعداد و ارقام OLED در این معیار نزدیک شود. در جدول زیر می‌توانید به راحتی این مقایسه را مشاهده کنید. اما نکته‌ای که در زاویه دید OLED مشکل ایجاد نموده است، تغییر رنگ‌ها در زاویای مختلف است. در واقع یک نمایشگر با زاویه دید خوب، باید علاوه بر حفظ روشنایی تصویر، رنگ‌ها را نیز بادقت نمایش دهد، که آیفون در این مورد بهتر عمل نموده است. هر چند به نظر اینجانب که از هر دو این موبایل‌ها استفاده نمودم باید LCD در تمام زوایا آزمایش شود، چرا که در هر زاویه به یک رنگ متمایل می‌شود، اما در OLED تفاوت آنچنانی بین جهت و زوایای مختلف وجود ندارد.

view angle iphone5

 iPhone 4iPhone 5Galaxy S III
میزان کاهش روشنایی در زاویه 30 درجه 57 درصد کاهش   کاهش خیلی زیاد 60 درصد کاهش   کاهش خیلی زیاد 28 درصد کاهش   کاهش زیاد
کنتراست در زاویه 30 درجه 556 خیلی خوب برای موبایل 594 خیلی خوب برای موبایل بسیار بالا، اندازه‌گیری نشده است
جابجایی رنگهای بنیادی در زاویه 30 درجه جابجایی کوچک Δ(u’v’) = 0.0096 2.4 times JNCD جابجایی کوچک Δ(u’v’) = 0.0077  1.9 times JNCD جابجایی کوچک Δ(u’v’) = 0.0234 5.9 times JNCD
جابجایی رنگ در یک رنگ ترکیبی قهواه‌ای (255, 128, 0) جابجایی کوچک Δ(u’v’) = 0.0097 2.4 times JNCD جابجایی کوچک Δ(u’v’) = 0.0098 2.4 times JNCD جابجایی متوسط Δ(u’v’) = 0.0168 4.2 times JNCD

معیار ششم: شفافیت و رزولوشن واقعی

این معیار زمانی که به مطالعه متن و مرور صفحات وب می‌پردازید بسیار اهمیت دارد، در این معیار نحوه چیدمان پیکسل ها و میزان تراکم واقعی پیکسل اهمیت زیادی دارد. در شکل زیر می‌توانید میزان شفافیت و رزولوشن واقعی گلکسی اس 3 و آیفون 5 را مقایسه کنید.‬

Comparison-3‫همانطور که مشاهده نمودید، صفحه نمایش LCD به دلیل چیدمان RGB و داشتن سه ساب‌پیکسل به ازای هر پیکسل می‌تواند متن را بسیار شفاف تر نشان دهد. مورد دیگری که در شکل مشخص است دقت رنگ سفید در آیفون 5 می‌باشد.‬

جمع بندی:

پس از عرضه آیفون،‌ انتقادهای بسیاری در مورد این تلفن مطرح شد، اما در کنار این انتقادها، بسیاری از امکانات آن نیز مورد تقدیر قرار گرفت. در این مقاله مشاهده کردیم که یکی از این مشخصه‌ها که به موفقیت این محصول کمک بیشتری خواهد کرد، نمایشگر آن است. در تمامی تست‌ها به جز زاویه دید آیفون 5 پیروز میدان بوده است. این به این معنا نیست که گلکسی اس 3 در این نبرد شکست خورده است. زیرا تنها معیارهای انتخاب مصرف کننده، برنده اصلی را مشخص خواهد کرد. DisplayMate استاندارد صنعت نمایشگر می‌باشد و نباید به این سادگی از کنار آن گذشت. در هر صورت می توان گفت که نمایشگر آیفون 5 یک پیشرفت چشمگیر نسبت به نسخه قبلی خود داشته است.

وب‌سایت DisplayMate جمع بندی خود را در یک جدول به صورت زیر بیان نموده است:

این جدول نشاندهنده ارزیابی کلی ما از نمایشگر این سه محصول بر اساس اندازه‌گیری‌های انجام شده در لابراتوار است.  آیفون 5 با اختلاف چشمگیری نسبت به گلکسی اس 3 و آیفون 4 برتری داشته است.

 iPhone 4iPhone 5Galaxy S III
آزمایشات مربوط به نمایش تصاویر تصویر خوب در عکس و فیلم - طیف رنگ کم و کنتراست بیش از حد تصویر بسیار خوب در عکس و فیلم - رنگهای دقیق و کنتراست دقیق تصویر خوب در عکس و فیلم - رنگهای اشبع شده و کنتراست دقیق
تغییرات در زوایای دید مختلف تغییر رنگ اندک - کاهش روشنایی زیاد تغییر رنگ اندک - تغییر روشنایی زیاد تغییر رنگ متوسط - تغییر روشنایی متوسط
ارزیابی کلی در مورد کیفیت پنل نمایشگر نمایشگر LCD بسیار خوب نمایشگر LCD عالی نمایشگر OLED بسیار خوب
ارزیابی کلی در مورد کالیبراسیون کالیبراسیون خیلی خوب کالیبراسیون عالی کالیبراسیون نیاز به بهبود دارد
نمره کلی پنل نمایشگر A– A B+

نظر شما در این باره چیست؟ اهمیت نمایشگر در تلفن همراه چقدر است؟

امتیاز دهید
(0 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

Hister
99 45
لینک Hister 1391-07-05 14:28
مرسی مقایسه خوبی بود !
torab
171 228
لینک torab 1391-07-05 15:36
برو بابا این زومیت از خودش در اورده الکی میگه اپل اپل :-x
منکه هیچیو با صفحه عوض OLEDنمیکنم :-*
مهران قنبرزاده
68 81
لینک مهران قنبرزاده 1391-07-05 19:33
به نقل از torab:
برو بابا این زومیت از خودش در اورده الکی میگه اپل اپل :-x
منکه هیچیو با صفحه عوض OLEDنمیکنم :-*

شما عوض نکن خوب اینجا که کسی شمارو مجبور به انجام کاری نمیکنه.اگه شما تا حالا گوشیهایی که صفحه ی سوپرامولد داشتن رو تو دستتون میگرفتین میدین که رنگ ها اصلا به واقعیت نزدیکه یا نه!من اس3 رو باهاش کار نکردم و نمیدونم صفحش چطوریه ولی 6 ماه s2 داشتم و اون همه ی رنگهارو خیلی تیره تر از واقعیت نشون میداد.
yamaha
23 79
لینک yamaha 1391-07-05 22:35
۱۰۰% یکی از کاندیدا های بهترین صفحه نمایش xperia v هست. مطمئنن اگه ریلیز شده بود میتونست براحتی آیفون۵ رو شکست بده در مقایسه ها.
h
1 3
لینک h 1391-10-18 15:46
بخاطر غیره منطقی بودنته
الف.واو
29 112
لینک الف.واو 1391-07-05 17:25
برادر بسیجی من مگه مقایسه خوبی بود ؟به نظرم برادران در زومیت بعد چند اشکال گیری از اپل میخواستن تلافی کنن و ارج و قرب نداشته اپل را برگردانند
حسین7
38 139
لینک حسین7 1391-07-06 00:06
آقای والی عزیز... گفته بودید که با تحریم گوگل توسط مسلمانان چه آسیبی به این شرکت میرسه؟؟؟ درسته؟
این سایت پس از هشت سال که همواره پربازدیدترین سایت جهان نام داشت، سقوط کرد و به رتبه دوم تنزل یافت...
نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم ، واضحه که این بدترین ضرر به اعتبار چندین ساله گوگل بوده.
راستی! هرچقدر هم میخواید منفی بدید.
نوید سرابی
68 32
لینک نوید سرابی 1391-07-06 00:38
لطفا حرف مفت نزن ، مسلمونی مث تو زشته بره گوگل گوگلی که دنیا رو واسه بشر میخاد راحت کنه و اسباب راحتی بشریت رو فراهم کنه
محمود قرزدقی
39 13
لینک محمود قرزدقی 1391-07-06 09:36
کو آسیب؟
www.google.com/finance?q=google&ei=pexjUMCjCcWtwAOgTQ
همچنان سهامش داره افزایش پیدا میکنه
سعید
11 21
لینک سعید 1391-07-07 20:28
به نقل از محمود قرزدقی:
کو آسیب؟
www.google.com/finance?q=google&ei=pexjUMCjCcWtwAOgTQ
همچنان سهامش داره افزایش پیدا میکنه


نه رشد سهام رو منفی زده
maaaas
41 14
لینک maaaas 1391-07-06 10:45
به نقل از حسین7:
آقای والی عزیز... گفته بودید که با تحریم گوگل توسط مسلمانان چه آسیبی به این شرکت میرسه؟؟؟ درسته؟
این سایت پس از هشت سال که همواره پربازدیدترین سایت جهان نام داشت، سقوط کرد و به رتبه دوم تنزل یافت...
نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم ، واضحه که این بدترین ضرر به اعتبار چندین ساله گوگل بوده.
راستی! هرچقدر هم میخواید منفی بدید.


دوست عزیز این ربطی به تحریم مسلمونا نداره ! این خبر مال چند هفته پیشه و مال قبل از این قضایای تحریم و.. مسلموناس که گوگل از اول اومد دوم اونم واسه بالا رفتن رنک فیسبوک!
در هر صورت ضرر اصلی نسیب ما شده که چند روزه زندگیمون تعطیل شده!
علی11
لینک علی11 1391-07-16 03:27
به نقل از حسین7:
آقای والی عزیز... گفته بودید که با تحریم گوگل توسط مسلمانان چه آسیبی به این شرکت میرسه؟؟؟ درسته؟
این سایت پس از هشت سال که همواره پربازدیدترین سایت جهان نام داشت، سقوط کرد و به رتبه دوم تنزل یافت...
نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم ، واضحه که این بدترین ضرر به اعتبار چندین ساله گوگل بوده.
راستی! هرچقدر هم میخواید منفی بدید.


لایکـــــــــ...

زیاد منفی خوردی داداش ، ولی آفتاب با سنگین ترین توده های ابر
همچنان تابش خودشو داره...

مهم اینه ثابت شد این سقوط...

هرچند که من اصلا موافق فیلتر شدن 2روزه گوگل نبودم که هیچ

دلم میخواست 2 روز یو-تیو-ب باز میشد تا همه مسلمونا نظرشونو میرسوندن...

(معذرت بخاطر پست نابجا . جواب با نقل قول بود)

;)
۱omid
12 9
لینک ۱omid 1391-07-16 08:02
من الان نفهمیدم چرا صفحه 4s از s3 رو زدین بهتره؟!!! تو بعضی از این ازمایش هایی که گفتین s3 از 5 هم بهتر بود که....!!
مصطفی ج
77 52
لینک مصطفی ج 1391-07-05 14:34
آیفون با این که در طراحی نقشه شکست خورده اما به نظر من آیفون واقها عالیه شاید بعضی از ویژگی های اون کمتر از موبایل های دیگه باشه
Rasool Entertainment
40 36
لینک Rasool Entertainment 1391-07-06 00:16
بدنه شو چی میگی پس !!!!!
به آیفون 5 بگی : پخ
ترک می خوره صفحه اش یا بدنه اش خش می افته
سعید
14 11
لینک سعید 1391-07-07 20:30
به نقل از Rasool Entertainment:
بدنه شو چی میگی پس !!!!!
به آیفون 5 بگی : پخ
ترک می خوره صفحه اش یا بدنه اش خش می افته

بی ادب پخ حرف بده
پخ
2 3
لینک پخ 1391-10-27 14:58
کجای پخ بده تازه گلکسی خیلی از مزایا روداره که بقیه ندارن
MKH8
48 24
لینک MKH8 1391-07-05 14:36
آرمان جان دستت درد نکنه خیلی خوب بود....
ولی دوباره یه خط جا انداختی... البته اشکالی نداره چون همه ما کلی ترجمه میکنیم که اینم خوبه.......
((به هر حال چیزی وجود دارد که شما باید در ذهن خود نگه دارید - در آزمایشات DisplayMate فقط بر پایه ی دقت صفحه نمایش ها قضاوت شده است . در واقع ، مردم زیادی ، اشباع بیش از حد رنگ هایه ارائه شده توسط AMOLED را ترجیه می دهند .))
البته بازم میگم آرمان جان بسیار عالی ترجمه میکنن.....
لینک آدرس : www.displaymate.com/Smartphone_ShootOut_2.htm
آرمان والی
57 11
لینک آرمان والی 1391-07-05 15:03
محسن جان من ترجمه نکردم اون متن رو که حالا بخوام چیزیو جا بندازم. من بر اساس اون لینک خودم نوشتم. خواهش میکنم انقدر نا عادلانه به قاضی نرید. مثال اینکه من خواستم بی طرف باشم :
تیتر extreme tech :
Samsung Galaxy S3 vs. iPhone 5 display shoot-out: Apple wins again
تیتر ما :
مقایسه تخصصی نمایشگر آیفون 5 با گلکسی اس 3 و آیفون 4

-----------
نظر شخصی من در متن این مقاله :
"هر چند به نظر اینجانب که از هر دو این موبایل‌ها استفاده نمودم باید LCD در تمام زوایا آزمایش شود، چرا که در هر زاویه به یک رنگ متمایل می‌شود، اما در OLED تفاوت آنچنانی بین جهت و زوایای مختلف وجود ندارد."
-----------------
نظر شخصی دیگر من در این مقاله :
"به خاطر دارم که در گلکسی نوت زمانی که نمایشگر را در یکی از حالات Standard و یا Movie قرار می‌دادم این مشکل حل می‌شد و رنگ‌ها همانند LCD طبیعی به نظر می‌رسیدند. با این حال باید دید که سامسونگ چه راه‌حلی برای این مشکل نسبتا کوچک دارد. "

خواهش میکنم مقاله رو کامل و با دقت بخونید و بعد قضاوت کنید. من هیچ یک از دو لینک داده شده به عنوان منبع رو ترجمه کلمه به کلمه کلی نکردم که چیزی رو بخوام جا بندازم. این مقاله یک جمع بندی از نتیجه وب سایت Display mate بوده و نظر شخصی نویسنده Display mate رو نگذاشتم توش.
MKH8
39 6
لینک MKH8 1391-07-05 15:12
سلامت باشی آرمان جان
من همیشه عادل بودنت رو تو مقاله هات دیده ام ....
((این به این معنا نیست که گلکسی اس 3 در این نبرد شکست خورده است. زیرا تنها معیارهای انتخاب مصرف کننده، برنده اصلی را مشخص خواهد کرد.))
از دست ما یه وقت ناراحت نشی.... یه جورایی همون معنی رو میده که من اصلا نگفتم اشتباه کردی .... تازه جایگزینی خوبی رو هم انجام دادی ....
تشکر
آرمان والی
43 3
لینک آرمان والی 1391-07-05 15:15
ممنون از نظرت. بدون وجود کاربران فهمیده و هوشمندی مانند شما امکان نداره که ما در کارمون پیشرفت کنیم. از اینکه ما رو هدایت میکنید که کارمون بهتر بشه و از ما حمایت میکنید ممنونیم.

موفق باشی محسن جان
MKH8
16 3
لینک MKH8 1391-07-05 15:28
سلامت باشی
Optimus
لینک Optimus 1391-07-17 02:04
شاهکار Display mate

اندازه متفاوت ، جنس متفاوت و کمی اعتماد به سقف برای اونایی که میخوان متفاوت باشند :lol:

به متفاوت بودنتون ادامه بدین دوست داران آیفون

هیچ کجا و هیچ منطقی جز منطق متفاوت بودن
دوصفحه نمایش غیر هم اندازه رو نمیتونه مقایسه کنه مخصوصا در شدت روشنایی صفحه و میزان مصرف انرژی
این یک حقیقت مسلمه که اندازه بزرگ انرژی بیشتر مصرف میکنه
مقایسه شفافیت و رزولوشن واقعی واقعا به یک جوک خنده دار شبیهه
ای کاش در ابعاد واقعی این مقایسه انجام میشد 8)

این مقایسه از اون نوع واقعا Think Different بود
با تشکر از مترجم مقاله
آرمان والی
2 1
لینک آرمان والی 1391-08-21 13:10
Optimus جان من هم صفحه نمایش Pentile اچ دی دارم و هم آیفون. هر کدوم معایب و مزایای خودشون رو دارند. در خوندن متن واقعا ال سی دی بهتره و در دیدن فیلم و عکس OLED بهتره .. صد تا معیار دیگه هم هست که باید مقایسه کرد و اگر یک جمع بندی آدم داشته باشه آخرش این مصرف کنندست که باید بر اساس نیازش تشخیص بده.
این مقایسه هم کاملا حرفه‌ای و بی طرفانه توسط Display mate انجام شده و شما خیلی راحت میتونید بر اساس معیارهای مورد نظرتون و دیدن این مقایسه بهترین رو برای خودتون انتخاب کنید.
Revover
14 9
لینک Revover 1391-07-05 19:59
بله درسته من خودم هیچوقت نمیبرمش به حالت نرمال ( حالت نرمال سامسونگ هم تا حدی اشیاعه) چه برسه به حالت movie که طبیعیه. آنچنان از این رنگهای اشباع خوشم میاد و برام مهمه که نمیتونم موبایلی با رنگهای طبیعی انتخاب کنم. واقعا مهمترین فاکتور من برای اسمارتفون این ویژگیه. اگه قرار بود تا این حد رنگهای طبیعی مهم باشه برای این سایت و ریویو باید با وان ایکس یا همتای الجی مقایسه میشد که تو همه تستا آیفون کامل برتر نباشه! از مقایسشون خوشم نیومد ملاکاشون شخصیه. انگار بنجمارک گرفتنن و با یه عدد ثابت و حقیقی طرفیم.
Revover
12 3
لینک Revover 1391-07-05 20:12
ترجمه زوومیت و نظرات شخصی زوومیت عالی بود. مرسی زوومیت.
wwe
لینک wwe 1391-07-05 14:43
بله واقعا هم همینطوره.
آیفون5 یک برد به تمام معنا بر رقیباش بوده و خواهد بود.
درمورد نقشه هم باید بگم که چون تازه تاسیسه همیشه چیزهایی که تازه ساخته میشن یه عیب هایی هم دارن.
طبیعیه که این نقشه هم عیب داشته باشه ولی اپل به مرور زمان اینارو درست میکنه.
و همچنان آیفون5 میتازد...
مهران قنبرزاده
21 11
لینک مهران قنبرزاده 1391-07-05 19:37
به نقل از wwe:
بله واقعا هم همینطوره.
آیفون5 یک برد به تمام معنا بر رقیباش بوده و خواهد بود.
درمورد نقشه هم باید بگم که چون تازه تاسیسه همیشه چیزهایی که تازه ساخته میشن یه عیب هایی هم دارن.
طبیعیه که این نقشه هم عیب داشته باشه ولی اپل به مرور زمان اینارو درست میکنه.
و همچنان آیفون5 میتازد...

بهتر نیس اول عیباشو برطرف کنه بعد بده بازار؟اونا باید اینم در نظر بگیرن که این گوشی تو ایران 3500 پولشه باید مشکلی نداشته باشه!
mohandes
19 1
لینک mohandes 1391-07-05 14:47
شرمنده دوستان نظر بی ربط می دم
گوگل مپ فیلتر شده ؟ من هر کاری که می کنم نمی تونم با گوشیم مپ گوگل را load کنم
apkdev
30 0
لینک apkdev 1391-07-05 14:57
به نقل از mohandes:
شرمنده دوستان نظر بی ربط می دم
گوگل مپ فیلتر شده ؟ من هر کاری که می کنم نمی تونم با گوشیم مپ گوگل را load کنم

آره واسه منم نمیره.داداش شما اگه برنامه نویس باشی مفهمی الان با هیتلر شدن گوکل ما چه بدبختی میکشیم.مپ که بماند.
+
از زومیت هم ممنون.هر دوتا گوشی عالی هستن.احساسی که یه فن به گوشیش داره احساس سخت افزاری یا نرم افزاری نیست.ممکنه هر دوتا ایراداتی داشتن اما هرکی باهاشون کارکرده میدونه که زندگی شو راحت تر کرده. ( کسی که واقعا استفاده میکنه )
میکائیل
27 5
لینک میکائیل 1391-07-05 14:57
مرسی زومیت مرسی با اینکه برنده ی این مقاله اپل بود ولی اصلا این حس به خواننده دست نمی داد که دارید شتیبانی می کنید فقط و فقط و فقط خبر رسانی بود و بس و این عالی است ، واقعا از خبر های جانب دارانه ی نارنجی خسته شده بودم ، خوشحالم که در این رقابت بی محتوایی وب فارسی شما هم وارد شدید و از یکه تازی نارنجی و امثالهم جلوگیری کردید .
دورود بر شرفت و امیدوارم همین طور با قدرت به پیش بری و نگذاری نظر های شخصی کادر زومیت روی رسالت خبر رسانی بی طرفانه و پاکت تاثیر بگذاره .
مهدی گلرخ
52 20
لینک مهدی گلرخ 1391-07-05 15:01
طبق این نظر صفحه گالاکسی اس از 4اس هم بدتره ولی ما که چیز دیگه دیدیم .هر چی هم که بخوان به خودشون دلداری بدن باز هم هیچ ال سی دی به پای ال ای دی نمیرسه .این فقط نظر معدودی از افراد هست که به بهانه طبیعی بودن میگن ال ای دی بده.اینم در واقع بخاطر تعصب روی یک برند خاصه .چون ادم دوست داره هر برندی که دوست داره رو بهترین بدونه حتی اگه قرار باشه برای اثبات این موضوع به خودشم دروغ بگه.در تلوزیون هم هر تلوزیونی عمق مشکی بیشتری داشته باشه در تمام دنیا تصویرش بهتره که مسلما عمق مشکی گالاکسی به مراتب بیشتره و نور زیاد صفحه گاهی مشکی را بورتر میکنه و نمیتونه همیشه مزیت باشه ومهم تصویر نهاییه.حتی رزولوشن زیادتر که تفاوتش به چشم دیده نمیشه وباید با میکروسکوپ دیده بشه در تصویر نهایی تاثیری نداره .در ضمن من نه سامسونگ داشتم نه دارم فقط کنار هم موبایل دوستان رو کنار هم گذاشتم و مقایسه کردم
آرمان والی
19 38
لینک آرمان والی 1391-07-05 15:10
مهدی جان DisplayMate استاندارد بازار نمایشگر هستش و مثل Anandtech چیزی به نام طرفداری از یک برند در وبسایتشون وجود نداره. تمام وب سایتها از این 2 وب سایت به عنوان منبع استفاده میکنند .
آرمین نفیسی
22 0
لینک آرمین نفیسی 1391-07-05 15:01
خیلی خوب بود.
فقط خواستم بگم که «مصرف انرژی» خیلی هم کم اهمیت نیست. خیلیا مثل من، موقعی که کار خیلی خاصی با گوشیشون انجام نمیدن، نور صفحه رو کم میکنن تا قبل از شارژ دوباره، مدت زمان بیشتری از گوشیشون بتونن استفاده کنن. یا موقع هایی که برق برای شارژ گوشی، در مواقع ضروری در دسترس نباشه، اهمیت دو چندانی این موضوع پیدا میکنه...
m
29 30
لینک m 1391-07-05 15:05
حالا بازم بیاید بگید iPhone 5 نا امید کننده بوده!
نوید سرابی
لینک نوید سرابی 1391-07-06 00:41
به نقل از m:
حالا بازم بیاید بگید iPhone 5 نا امید کننده بوده!


تا امید کننده بود
مهدی
36 56
لینک مهدی 1391-07-05 15:08
Juuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuust Iphooone 5 :P

حالا شما سامسونگیا برید لونگ بندازید . بازم بگید آیفون 5 بده .

همیشه می ترکونتتون . :lol: هههههههه
ali98
12 11
لینک ali98 1391-07-06 13:03
only apple iphone :P :P
alirezaskull
16 12
لینک alirezaskull 1391-07-05 15:10
چرا صفحه آیفون5 با LG optimus 4X مقایسه نشده که خیلی بهتر و روشنتر از s3 هست!
توی سایت mobile-review که مقایسه کرده بود optimus 4x هم از نظر کیفیت رنگها و هم روشنایی از s3 بهتره.

www.mobile-review.com/.../15.jpg

www.mobile-review.com/.../10.jpg

گوشی آخری LG هستش و کناریش s3.
آرمان والی
19 7
لینک آرمان والی 1391-07-05 15:27
هیچ کجای مقاله از حداکثر روشنایی به عنوان یک معیار مهم اسم برده نشده. اینجا کنتراست زیر نور شدید و انعکاس نور مهم بوده. در کنار مصرف انرژی و زاویه دید. که هیچکدوم در این عکسی که ارسال کردید قابل ارزیابی نیست. درسته که LG یکی از بهترین پنل های موبایل رو میزنه . اما دقت رنگ بیشترش به خاطر یک سری پتنت هستش که متعلق به خود اپله. البته این موضوع رو به کمک یکی از کاربران متوجه شدم که اسمشون خاطرم نیست.
در هر صورت از خرید هیچکدوم از نمایشگرها پشیمون نمیشید و همشون کیفیت بالایی دارند.
apkdev
31 7
لینک apkdev 1391-07-05 15:10
دوست عزیز سامسونگ گوشیهای متنوعی با قیمت های پایین میسازه. همه پول خریدن آیفون تو ایران رو ندارن
ali98
6 8
لینک ali98 1391-07-06 13:00
به نقل از apkdev:
دوست عزیز سامسونگ گوشیهای متنوعی با قیمت های پایین میسازه. همه پول خریدن آیفون تو ایران رو ندارن

ا ره ولی کلاسی که اپل داره
sobe64
22 29
لینک sobe64 1391-07-05 15:31
لومیا920 کجایی که روی اینارو کم کنی
Reza
1 9
لینک Reza 1391-07-15 12:21
به نقل از sobe64:
لومیا920 کجایی که روی اینارو کم کنی

حرف دلمو زدی
mohsen2013
9 35
لینک mohsen2013 1391-07-05 15:48
فقط وان ایکس
behrad.d
23 14
لینک behrad.d 1391-07-05 16:14
مرسی مقاله جالبی بود .
دوستان من روی برند خاصی تعصب ندارم ولی شما فقط به خاطر یه صفحه نمایش میخوای 3 میلیون 700 هزار تومن هزینه کنید ؟!!!!!!!!! :-|
در ضمن cpu ی قویشم که اونچنان به کار نمیاد چون 4S به ios6 آپدیت میشه یعنی برنامه ها و بازی هاش نیاز به این cpu قدرتمند ندارن .
رنگ میشکیشم که رنگ بدنش میریزه !!!!
و باریک ترین گوشیم نیست چون از اون باریک ترم هست (oppo)
یکم فکر کنید ببینید واقعا ارزش قیمتشو داره ؟؟؟
zrt
22 4
لینک zrt 1391-07-05 16:15
مرسی آرمان جان،تا آخرش رو خوندم،عالی بود،راستی بالاخره سایت معتبر انگجت تونست مقایسه ای از فیلم برداری و سیستم ضد لرزش لومیا 920با آیفون5 و گالکسی اس 3 و اچ تی سی وان ایکس انجام بده،واقعا داره روز به روز از لومیا920 بیشتر خوشم میاد،خودتون مقایسه کنید؛اینم لینک:
engadget.com/.../...
فامیل دور
9 2
لینک فامیل دور 1391-07-05 16:33
مرسی‌، خیلی‌ جالب بود, کلی‌ حال کردم، خیلی‌ وقت بود دنبال یه مقایسه بین قابلیت فیلمبرداری گوشی‌ها می‌گشتم :lol: :P ;-) ;-) :D :-)
محسن j
15 6
لینک محسن j 1391-07-05 16:34
فوق العاد هست فیلم برداری لومیا 920 نسبت به سه گوشی رقیب فقط خدا کنه وقتی اومد ایران از 1400 قیمتش بیشتر نشه
مهران ایرانی
12 1
لینک مهران ایرانی 1391-07-05 16:21
دوستان همچنان مشکلات وجود دارد
واسه من نه جمیل کار میکنه نه گوگل مپز
:cry:
mohandes
14 2
لینک mohandes 1391-07-05 17:21
خیلی نامردن الکی سایت ها رو فیلتر می کنند انگار که نه انگار ما هم آدمیم !!! :-x
Mohammad Reza Ghorbani
13 18
لینک Mohammad Reza Ghorbani 1391-07-05 17:03
فقط لومیا...
1300-
61 18
لینک 1300- 1391-07-05 17:50
واقعا این بدترین و جانب دارانه ترین مقایسه ای بود که می تونست انجام بشه!
در ضمن نتیجه گیری اخر هم دقیقا همون نتیجه گیری بچه گانه سایت منبعه!
از شما انتظار دیگه ای داشتم اقای والی!!!
از اینکه کنتراستشون رو برابر فرض کرده و تغییر رنگ رو برای oled بیشتر دونسته میشه به جانب دارانه بودن این مقایسه پی برد!!!
یعنی شما نمیدونستین که کنتراستشون زمین تا اسمون تفاوت داره! و اینکه کنتراست بیشترین اهمیت رو در نمایش فیلم و عکس داره!!
و یا نمی دونستین تغییر رنگ نمایشگرهای oled تقریبا صفره!! و فقط تو نمایشگرهای lcd به خاطر ماهیت منشور گونه پیکسل ها تغییر رنگ در زوایای مختلف اتفاق می افته!
hamedj
14 59
لینک hamedj 1391-07-05 19:35
تغییر رنگ صفره ؟! من گلکسی اس ۳ دارم رنگارو خیلی عوش میکنه ... من دیروز پایتخت طبقه همکف آیفون ۵ رو با گلکسی اس ۳ خودم مقایسه کردم و در همون نگاه اول متوجه کیفیت بهتر رنگ ها در آیفون میشد شد ... متاسفانه من از اینکه روی گوشیم رنگ ها اشباع میشن خوشم نمیاد
1300-
41 10
لینک 1300- 1391-07-06 00:26
شاید فقط چشم هایه متعصب شما اینطوری می بینه! یا شایدم برای چشم های متعصب من اینقدر باکیفیت جلوه میکنه!!!
بهرحال دوست عزیز قصد من راهنمایی شما دیگر دوستانه تا به اون چیزی که واقعا می خوان برسن!
متاسفانه من و تقریبا همه برخلاف ادعاشون مبنی بر بی طرف بودن!جهت گیری و علاقه خاص به یک برند خاص دارن!!! که این موضوع باعث گمراه شدن دیگران میشه!
پس بهتره به نظر شخصی دیگران یا حتی خودم گوش ندیم و دنبال واقعیت های فنی که قبلا ثبت شده بگردیم!
مثل کنتراست-رزولوزش ن-تعداد رنگ-زاویه دید و ....
مثلا تو سایت منبع که ذکر شده گفته شده کنتراست ایفون 4 بیش از حد!!! کنتراست ایفون 5 دقیق!!! و کنتراست گالاکسی اس 3 دقیق!!!!!!
یعنی کنتراست ایفون 5 مساوی با کنتراست گالاکسی اس 3 !!! و کنتراست ایفون 4 بیشتر از هردو !!!!! یعنی یک دروغ شاخ دار که اعتبار اون سایت رو کاملا زیر سوال میبره!
در واقعیت:
کنتراست گالاکسی اس 3 =بینهایت
کنتراست ایفون 5 =کمتر از 900
کنتراست ایفون 4=کمتر از 900
در مورد زاویه دید:
اصلا امکان تغییر رنگ بر اساس زاویه دید تو نمایشگرهای oled وجود نداره!!!

توی نمودارها اسمی از oled نیست!چون تغییر رنگ و کنتراست برای oled کاملا بی معنیه و فقط تغییر روشنایی قابل ذکره!

مطمئنا برای کسانی که اطلاعاتی در زمینه نمایشگر دارن این نمودارها کاملا واضح خواهد بود!
در ضمن امیدوارم نویسندگان محترم قبل از ارائه مطلب جدید از صحت اون اطمینان حاصل کنن.بخصوص برای مطالب مقایسه ای و تخصصی!
آرمان والی
7 3
لینک آرمان والی 1391-07-06 12:27
دوست من قبل از اینکه متهم کنید کسی رو ، مقاله رو کامل بخونید. مقاله دو وب سایت منبع رو هم بخونید. در مورد DisplayMate هم تحقیق کنید.
نظرات شخصی من رو هم بخونید.

اگر مقاله ای باب میل شما نبوده دلیل نمیشه که درست نباشه. اعداد و ارقام و نظرات این مقاله رو یک وب سایت خرفه‌ای و بی طرف اندازه گیری کرده و گفته. اینجا از نمودارها و عکسهای تبلیغاتی خبری نیست.

همچنین من به این موضوع اشاره کردم که OLED در زاویه دید واقعا تجربه بی رقیبی داره . البته اگه مقاله رو خونده باشید میبینید اون حرف رو.

اگر تند حرف زدم عذر می‌خوام اما خواهش میکنم به منبع و متن توجه کنید. ما از اینکه یک محصول بهتر از دیگری باشه سودی نمی‌بریم. ممنون که وقت میگذارید و نظرات با ارزش پست میکنید.

موفق باشید
1300-
11 0
لینک 1300- 1391-07-06 13:58
اتفاقا مقاله رو کامل نخونده بودم و از این بابت عذرخواهی میکنم دوست عزیز!
ولی منظور من این بود که شما باید اون قسمتهایی که درست نبودنشون کاملا مشخص بود رو تصحیح میکردین! یا حداقل این مطلب رو قرار نمی دادین!
مطمئنا شما میدونستین که این مقایسه درست نیست!(نظرات شما هم بیانگر این موضوع هست!)
بی طرف بودن یا نبودن منبع هم که دیگه کاملا مشخصه!!!(حداقل میتونستن بحث کنتراست یا زاویه دید رو کلا در نظر نگیرن! اینطوری دیگه خیلی تابلو نمی شد!!)
در ضمن دوست عزیز منظور من این نبود که اطلاعات شما ناقص یا کمه! بلکه کاملا برعکس!انتقاد من از شما این بود که با وجود داشتن اطلاعات کافی در این زمینه فقط به بیان نظر شخصی اکتفا کردین و در مورد اصلاح مطلب اصلی کمی کوتاهی کردین!!
البته نباید از این واقعیت بگذریم که عملکرد شما نسبت به بقیه خیلی بهتر بوده!(حتی بعضی ها نه تنها این مطلب رو درسته چاپ کردن!بلکه با اب و تاب دادن بیشتر به مطلب اون رو از حالت مقایسه هم خارج کردن!!)
بهرحال من از شما تشکر میکنم و باید بگم این من هستم که باید به خاطر حرف های تند از شما عذرخواهی کنه نه شما
آرمان والی
9 1
لینک آرمان والی 1391-07-09 11:03
واقعا باید به حضور کاربرانی مانند شما و خیلی از دیگر دوستان که انفدر محترمانه نظرشون رو ابراز می کنند افتخار کرد. اینکه آدم بتونه با منطق و آرامش بحث کنه یک خصوصیت بسیار والا هستش که خیلی از ما نمی تونیم همیشه رعایتش کنیم.
در مورد اصلاح مطلب باید بگم که من هنوز در حدی نیستم که مطلب DisplayMate رو زیر انتقاد شدید بگیرم چون اونها واقعا بی طرف و حرفه‌ای هستند. اما به نوبه خودم در بخش های مختلف مقاله نظرم رو گفتم. مثلا در زاویه دید نظرم این بوده :
"هر چند به نظر اینجانب که از هر دو این موبایل‌ها استفاده نمودم باید LCD در تمام زوایا آزمایش شود، چرا که در هر زاویه به یک رنگ متمایل می‌شود، اما در OLED تفاوت آنچنانی بین جهت و زوایای مختلف وجود ندارد."

بسیار ممنون بابت نظرتون امیدوارم همیشه در وب سایت ما حضور فعال داشته باشید و نظرات آموزنده خودتون رو از ما دریق نکنید
+
شاهین
5 28
لینک شاهین 1391-07-05 19:16
لومیا ۹۲۰ اینارو سوکس (ها ها ها) میکنه.
MXRX
13 51
لینک MXRX 1391-07-05 19:37
بدون تعصب میگم نمیدونم چرا همیشه از محصول نهایی سامسونگ خوشم نیامده مخصوصا LedTV, Lcd , monitor , amoled mobile phone به نظرمTV ها و پنلها ی سونی رنگ ها رو طبیعی تر و قشنگ تر از سامسونگ نشون میدهد و رنگها مصنوعی نیست(بخاطر پردازشگر خاص ساخته سونی) از نظر کیفیت و دیزاین هم سونی یه چیز دیگه هست مخصوصا سری های NX, HX ولی خیلی ها این ایراد را به سونی میگیرند که ساپورت فرمتهای فایلهای ویدیویی آن کم است پس به درد نمی خورد , ولی این چیزها براحتی قابل حل هست. LG هم انصافا در زمینه صفحه نمایش موبایل مخصوصا پنلهای IPS خیلی خوب کار کرده و من قبولش دارم .مخصوصا رتینا ی اپل
wwe
13 35
لینک wwe 1391-07-05 19:59
سامسونگ با اشباع کردن رنگ ها در گوشی هاش مردمو به کیفیت بهتر داشتن گول میزنه.
محمد ن.ب
21 11
لینک محمد ن.ب 1391-07-05 20:45
دوستان بشنوید ولی باور نکنید.اپلیا دیدند چطور اپل 5 داره مرحله دگردیسی و پوست اندازیشو میگذرونه،ترسیدن د این سیاه بازی رو دراوردند.ولی آب رفته،به جوی بر نمی گرده.شما اپلی بمونید،ولی واقعیتا رو نبینید.
what?
2 5
لینک what? 1391-07-08 22:46
صبر کن سال دیگه اینموقع دوباره همین حرف را بزن!
نوید سرابی
6 7
لینک نوید سرابی 1391-07-06 00:43
بررسی عالی بود البته اگه بجای آیفون 4 لومیا 920 بود دیگه معلوم بود کدوم بهتر بود !
kamal_m
12 25
لینک kamal_m 1391-07-06 01:24
از دوستانی که این گوشیا رو نداشتن خواهشا نظر ندن من گوشی بازم برند هم اصلا واسم مهم نیست تمام گوشی های سامسونگ و اپل و اچ تی سی رو هم داشتم الان هم اس3 دارم مثل اسباب بازی و کیفیت رنگ ال سی دی افتضاح اما اپل دست ک میگیری احساس قدرت میکنی ایفون 4 رو شخصا با اس 3 مقایسه کرم از نظر دوربین و کیفیت ال سی دی خیلی ایفون بهتر بود وضوح ال سی دی اپل رو هیچ گوشی تو دنیا نداره هیچ
hakan99
10 2
لینک hakan99 1391-07-06 10:56
ببنید دوستان بنده خودم طرفدار سامسونگ هستم بخاطر اینکه گوشی هایی که میسازه متنوع هستش و با خواسته ی من سازگاره.ولی این موضوع دلیل نمیشه که به برند های بزرگی مثل اپل توحین کنیم.خوب یکی هست که از رابط کاربری ساده ios خوشش میاد به این دلیل میره اپل میخره یا از ساده و جموجورش.یکی هم مثل من هست که از رابگ کاربری زیبا تر و پیچیده تر خوشش میاد و یا از صفحه نمایش بزرگ به همین دلیل اسمارت سامسونگ رو انتخاب میکنه.دوستان توجه بکنید:به نظر من نه تنها قضاوت های نادرست ما مصرف کنندگان اشتباهه بلکه شکایت های پی در پی سامسونگ و اپل نیز اشتباه است،جون این مهم نیست که کی از کی کپی برداری میکنه مهم رواج تکنولوژِی و متنوع سازی تکنولوژی بین مردم هست که به نظر من اگه شکایت ها در این مسیر تکنولوژی نبود هم سامسونگ و هم اپل فروش بهتر و بیشتری هم داشتند.
ارادتمند شما رامین :lol:
محمدvqhh
لینک محمدvqhh 1391-07-06 14:32
چرا با وان ایکس مقایسه نشده؟رنگ ها که واقعیند!!!میخوا ن یه جوری اپل بره بالاتر دیگه حالا نهایتا هم صفحشو میبینیم سامسونگ یا ال جی زده
جواد5757
9 4
لینک جواد5757 1391-07-06 23:31
فقط OLED
LCD خیلی زود پیشرفتش متوقف میشه ولی OLED خیلی ضرفیت پیشرفت داره. یه خورده روش کار کنن عاااااالی میشه
شاهین ح
8 1
لینک شاهین ح 1391-07-09 16:35
اون قسمت که مصرف انرژی رو مقایسه کرده در واقه مربوط به نور تماما سفید است در حالی که صفحات OLED در نمایش تصاویر رنگی مثل عکس و یا فیلم بسیار کم مصرف تر هستند و دقیقا متناسب با میزان نور خروجی است یعنی برای نمایش یک تصویر مشکی اصلا برقی مصرف نمی کند! در حالی که در تکنولوژی LCD میزان مصرف برق برای نمایش هر تصویری حتی تصاویر تیره همواره ثابت و برابر همان میزان مصرف برق برای نمایش تصویر سفید است.
امیر.ح
2 3
لینک امیر.ح 1391-07-10 23:08
اگه میشه یکم هم شرکت ناشناخته ی ainol novo را معرفی کنید مخصوصا تبلت ainol novo 7 fire flame.متشکرم
1222222
10 5
لینک 1222222 1391-07-12 06:57
خوبی هاشو نمیگید فقط میرید میگید بده بده
بابا بسته دیگه
هر کی یه پولی داره میره متناسب باهاش اون چیزیو که دوست داره میخره
دلیل نمیشه بگید اپل گند زدو فلان
khaass
1 5
لینک khaass 1391-07-15 13:54
وان ایکس از همشون بهتره
بی طرف
15 18
لینک بی طرف 1391-07-15 15:50
عجب صفحه نمایش الکی داره این s iii :D
بی طرف
8 4
لینک بی طرف 1391-07-15 16:02
به نقل از حسین7:
آقای والی عزیز... گفته بودید که با تحریم گوگل توسط مسلمانان چه آسیبی به این شرکت میرسه؟؟؟ درسته؟
این سایت پس از هشت سال که همواره پربازدیدترین سایت جهان نام داشت، سقوط کرد و به رتبه دوم تنزل یافت...
نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم ، واضحه که این بدترین ضرر به اعتبار چندین ساله گوگل بوده.
راستی! هرچقدر هم میخواید منفی بدید.

:lol:
محمد علی قلی زاده
1 10
لینک محمد علی قلی زاده 1391-07-16 01:39
انصافا فقط نوت 2 .... :P
ممل آمریکائی
4 2
لینک ممل آمریکائی 1391-07-16 23:19
با تشکر از مقاله و نظرات دوستان
اولا ایکاش این وضعیت مملکت نبود و دلار حداقل همون 1000 تومن سابق بود و محصولات اپل نیز بدون واسطه های بی انصاف تو ایران هم پخش میشد اونوقت آیفون5 ، 64 گیگابایتی رو میتونستیم کمتر از 500 هزارتومان بخریم (400 دلار) و آیفون 32 گیگابایتی رو کمتر 400 هزار تومن (300 دلار) مطمئنم که طرفداران اپل تو ایران از خیلی از کشورها بیشتر میشد.
من بدون قصد و غرض خاصی باید بگم که اصولا از سامسونگ و محصولاتش به علت دوام کمشون هیچوقت خوشم نیومده ، از کولر گازی و تلوزیون و ... که خودم مصرف کردم و افت کیفیت شدیدشون در اثر مرور زمان و خدمات پس از فروش فاجعه شون به این نتایج رسیدم. از نظر من امکانات آیفون5 در این ابعاد که ضخامت فوق العاده کم 7.6 میلیمیتر و وزن فوق العاده خوب 112 گرم به معنای واقعی موبایل (قابل حمل) هستش و اگه زورم هم برای خریدش نمیرسه اما تحسینش میکنم. تقسیر از اپل نیست که گوشی200 الی 400 دلاریش تو ایران چند میلیون میشه!!!
madlak
لینک madlak 1391-07-17 01:22
بنظر من آیفون5 یمقدار زود به بازار عرضه شده و جای کار بیشتری داشت که اگه بیشتر کار میشد مطمئنا بهترین امسال بود.
mehrdad-lucky
1 5
لینک mehrdad-lucky 1391-07-18 16:23
اول اینکه صفحه نمایش 4s amoled هستش نه اینکه lcd بعدشم با کیفیترین صفحهی موجود xperia s هست بدون تردید با 343 در هر اینچ هر کسی خواست امتحان کنه به دور از بزرگنمایی و یک داوری واقعی
هادی . م
9 5
لینک هادی . م 1391-07-26 16:54
:-) هر چیم که بگید اپل فلانه و htc فلانه از ارزش داشتن اون طراحی جذاب و کیفیت فیلمبرداری و عکاسی و صفحه ی 4.8 اینچی کهکشان سوم سامسونگ Galaxy SIII کم نمیشه !!
ایول به S III . 8)
dadash
8 4
لینک dadash 1391-08-03 10:14
از همه لحاظ فقط گلکسی اس تیری
متین موسایی
2 5
لینک متین موسایی 1391-08-06 02:37
آقا مهران آره اپل کل مشکلاتش حل شده الا فکر کردن به ایران :lol:
اینا چشم ندارن ببینن اپل پیشرفت کرده اپل یدونس سامسونگ دودونس خاک بر سرت :-x :-*
hd
8 1
لینک hd 1391-09-04 17:07
من عاشق گلگسی S3هستم و اگر بد ترین گوشی هم باشه که نیست من یکی می خرم
6غعفغ
لینک 6غعفغ 1391-10-23 00:29
باهمه اینا n9 بهترینه
moin
لینک moin 1391-12-17 15:40
;-) من فقط میخوام بگم همه گوشی ها همه امکانات رو ندارن چون اگه یک گوشی همه امکانات روداشته باشه پس بقیه شرکت ها باید در شرکت رو ببندن برن باد کنک هوا کنن پس بستگی به شخص و سلیقه شخص بستگی داره فقط برای کشورم متاسفم که قدرت خرید مردم اینجوری پایین اومده و گوشی1200تومان شده1900تومان به امید این که روزی یا هرچه زود تر قدرت خرید مردم به قبل برگردت و کشورمان در همه عرصه ها چه موبایل حرف اول را بزند